Uudis

Heltermaa sadamas saab rentida Eestis toodetud elektrijalgrattaid

Heltermaa sadamas saab elektrijalgratast rentida ja laadida seesuguses paviljonis. Foto: Peep Lillemägi

AS Saarte Liinid ja MTÜ Ungrukivi Selts on alustanud koostööd keskkonnasõbralike transpordivõimaluste laiendamiseks Eesti saartel; esmalt hakatakse Heltermaa sadamas pakkuma rentimiseks Ampler elektrijalgrattaid.

“Meie ettevõtte tegevus on alati olnud tulevikkuvaatav ja keskendunud rohepöörde loosungite seostamisega konkreetsete tegevustega. Kui meie poole pöördus ettevõte, kes Hiiumaal elektrijalgrataste rendivõrgustikku arendab, tulime projekti analüüsimise järel kohe selle mõttega kaasa ja tänaseks on leping sõlmitud ning esimesed tegevused tehtud,” märkis AS Saarte Liinid juhatuse esimees Kaida Kauler pressiteates.

Projekti raames on MTÜ Ungrukivi Selts Heltermaa sadamasse püstitanud Tõnis Kasemägi poolt välja mõeldud paviljoni Trian-S, kus saab Hiiumaal keskkonnasõbralikumalt ringi liikumiseks rentida ja päikeseenergia abil laadida Eestis toodetud Ampleri elektrijalgrattaid.

“Tegemist on osaga suuremast projektist, mis näeb ette elektrijalgrataste rendivõrgustiku käivitamise Hiiumaal. Projekt sai toetuse Riigi Tugiteenuste Keskuse kaudu maakondade arengustrateegiate elluviimise meetmest. Projekti üks oluline partner on Hiiumaa vald,” lausus MTÜ Ungrukivi Selts juhatuse liige Peep Lillemägi.

Tema sõnul oli Saarte Liinide huvi ja mõistmine meeldiv, kuigi mitte päris ootamatu üllatus. “Oleme lepingupartneriga juba aru pidanud rataste rendipaviljoni paigaldamise võimaluse üle Sõru sadamasse,” lisas Lillemägi.

Projekti raames saab eesootaval sügisel Heltermaa sadamast elektrijalgrattaga edasi liikuda üle saare. Edasine koostöö ja laienemine Saarte Liinide teistesse sadamatesse lepitakse kokku täiendavalt.

Rohegeenius kirjutas Hiiumaal käivitunud elektrijalgrataste rendivõrgustikust ja päikeseenergiat kasutavatest Trian-S paviljonidest tänavu maikuus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.