Uudis

Hiite Maja sihtasutus ootab ettepanekuid hiiesõbralike tegude tunnustamiseks

Foto: Pixabay

Hiite Maja sihtasutus ootab ettepanekuid hiiesõbralike tegude tunnustamiseks. Tunnustamist väärib looduslike pühapaikade kaitsmine, hooldamine, uurimine, tutvustamine ja nende väärtustamisega seotud ettevõtmised. Tunnustada võib eraisikuid, seltse, ühinguid, asutusi, väljaandeid, omavalitsusi, ettevõtteid, institutsioone, projekte jm ettevõtmisi, tänu kellele on ühe või mitme põlise pühapaiga seisukord säilinud või paranenud ning kasvanud ühiskonna teadmised ja teadlikkus pühapaikadest.

Ettepanekuid oodatakse kuni 10.11.2019 aadressil juhatus@hiis.

Hiiesõbralike tegude tunnustamisega soovib Hiite Maja sihtasutus väärtustada pühapaikade tundmist ja hoidmist ning aidata kaasa pühapaikadega seotud loodus- ja kultuuripärandi edasikestmisele.

Põlised looduslikud pühapaigad on kivid, puud, metsad, veekogud, pinnavormid ja muud loodusobjektid ning maa-alad, mida on teadaolevalt meie esivanemad pühaks pidanud ja kasutanud neid palvetamiseks, kummardamiseks, ravimiseks, pühade pidamiseks, andide jätmiseks või muude kombetalituste täitmiseks. Rahvusvahelise looduskaitseliidu (IUCN) hinnangul on looduslikud pühapaigad inimkonna vanimad kaitsealad ja neid tuleks hallata põlisrahvaste tavasid järgides.

Hiiesõbralikke tegude tänukirjad antakse üle Hiie väe tunnustamise sündmusel, mis toimub 30.11.2019 kl 13-16 Tartus Eesti Maaülikooli aulas Kreutzwaldi 5. Kõik huvilised on teretulnud ja sissepääs tasuta.

Aastatel 2010-2018 on tunnustuse pälvinud 75 hiiesõbralikku tegu, millega saab tutvuda SIIN.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.