Uudis

Homsest saab taas riigimetsast endale kuuse koju viia

Foto: PM/Scanpix

Teisipäeval algab RMK kampaania “Armastan metsa ja jõulupuud”, mille raames kutsub RMK jõulukuuske koju tooma riigimetsast.

Jõulukuuse hind sõltub selle pikkusest, näiteks maksab kuni meetrine puu kolm ja kuni kahemeetrine kuusk kaheksa eurot.

RMK andmetel tõid Eesti inimesed möödunud pühade ajal riigimetsast 9727 jõulukuuske. Kuuse toomise võimalus avanes mullu detsembri alguses ja siis jõudsid ka esimesed jõulupuud kodudesse.

Kõige vilkam kuuse järel käimise aeg on traditsiooniliselt vahetult enne pühi, mis mullu langes ka nädalavahetusele. Kõige rohkem osteti ühe- kuni kahemeetriseid kuuski, mis moodustasid enam kui poole ostetud kuuskedest. Üle 80 protsendi kuuseostudest tehti mobiilimaksega.

RMK pakub riigimetsast kuusetoomise võimalust alates aastast 2008. RMK teatel pole jõulukuuskede müük ainult tulu teenimise viis, vaid üks võimalus inimesi ka talvel loodusesse kutsuda ning anda omapoolne panus aitamaks elus hoida kena vana kommet.

Jõulukuuski tohib raiuda vaid sealt, kus neil ei ole lootust suureks kasvada, nagu teede ja kraavide servadest, liinide ja vana metsa alt. Õige kuusekoha leiad ja selle eest saad tasuda RMK kodulehel oleva kaardi ning RMK mobiilirakenduse abil. Mobiilirakendus näitab, kus asub riigimets ning võimaldab tuvastada oma asukoha ja sobiva jõulukuuse eest tasuda.

Kampaania kestab 31. detsembrini ning lisainfot leiab RMK kodulehelt. Äpi leiad siit.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.