Uudis

IKEA lõpetas ühekordsete plasttoodete müümise

IKEA bambuskõrred.

Alates jaanuari algusest lõpetas IKEA ühekordsete plasttoodete – nii plastkõrte, -nõude kui ka kilekottide – müümise. Selle asemel pakutakse tarbijale jätkusuutlikumaid tooteid, nagu bambus- ja paberkõrred. Samm võeti ette eesmärgiga säästa loodust ja vähendada plastjäätmeid.

2018. aasta juunis teatas IKEA, et alates 2020. aasta jaanuarist eemaldatakse valikust kõik ühekordsed plasttooted üle kogu maailma. Sinna hulka kuuluvad nii kõrred, taldrikud, topsid, külmutuskotid kui ka prügikotid. Nende asemel pakub IKEA mitmel juhul jätkusuutlikumaid alternatiive, kuid esialgu kaovad mõned seesugused tooted valikust hoopiski.

“IKEA eesmärk on inimesi ja planeeti positiivselt mõjutada. Oleme teel igas aspektis ringlusel põhineva ärimudeli poole, alates tootearendusest, algmaterjalidest, tarneahelast ja logistikast kuni poodide ja väljastuspunktideni välja. Olles pühendunud eesmärgile, kaotada ühekordsed plasttooted täielikult käibelt,” lausus IKEA Tallinna väljastuspunkti juhataja Aleksejs Mihailovs.

IKEA on võtnud eesmärgiks aastaks 2030 kasutada vaid taastuvaid või ümbertöödeldud materjale ja asendada 2020. aasta lõpuks kogu kasutatav polüester ümbertöödeldud polüestriga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.