Uudis

Ilmateenistus prognoosib keskmisest veidi soojemat juunit

Foto: Unsplash

Kui maikuu kujunes keskmisest märgatavalt jahedamaks, siis juuniks prognoosib ilmateenistus keskmisest veidi soojemat ilma.

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb keskmisele lähedane või kohati kõrgem, kusjuures norm on 13,1-15,5 kraadi. Kuu algul on ilm jahe, seda eriti Eesti idapoolses osas. Esimestel öödel on maapinna lähedal ka hallaoht.

Pärast 5. juunit kandub kaguvoolus soojemat õhku ja päevased termomeetrinäidud tõusevad üle 20 kraadi. Pärast 10. juunit peaks soojale lisa tulema ja päevasooja 25 kraadi ümbrusse tõstma. Kuu viimane kolmandik võib tavapärasemast jahedamaks kujuneda.

Sademeid on kogu kuu lõikes normist vähem, kohati normi piires, kusjuures norm on 47-87 millimeetrit. Kuu alguses sajab mõnel päeval kohati hoovihma, laialdasemalt võib sajuhooge olla 6.-7. juunil.

Teisel kolmandikul vahelduvad sajuhoogudega päevad kuivematega. Tugevamad ja laialdasemad võivad hoovihmad olla kuu keskpaigas. Kui kuu viimasel kolmandikul Põhja-Euroopas kõrgrõhkkond tugevneb, siis on sadusid harva.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.