Uudis

Ilus ilm meelitab Mustamäe parkmetsadesse hooletuid püromaane

Foto: Unsplash

Soojade suveilmade saabudes on Mustamäe linnaosa parkides ja parkmetsades sagenenud loata lõkete tegemine, mis tekitavad tuleohtlikke olukordi.

Mustamäe linnaosa valitsus on ka varasematel aastatel pöördunud kodanike poole abipalvega jälgida suvel linnaosa parkides toimuvat ja teavitama politseid potentsiaalselt tuleohtlikest olukordadest. Seetõttu pole siiani midagi hirmsat juhtunud. 

Lisaks tavapärastele meetmete sõlmis linnaosa valitsus turvafirmaga USS Security lepingu suvisel ajal Mustamäe parkide patrullimiseks ja avaliku korra hoidmiseks. Suve lõpuni patrullitakse kõiki Mustamäe linnaosa parke ja parkmetsasid seitse päeva nädalas, kaasa arvatud riigipühadel, õhtuti kell 20–23.

Turvafirma esitab igal nädalal Mustamäe linnaosa valitsusele aruande. “Ja käesoleva nädala kokkuvõttest ilmneb, et soojad ilmad on meelitanud kaunitesse Mustamäe parkidesse mitte ainult viisakaid suvitajaid, vaid ka sanktsioneerimata kohtades lõkete tegijaid,” rääkis Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. “Kõige rohkem tekitab muret metsikute lõkete tegemine ja reeglite vastane grillimiskohtade kasutamine Sütiste metsas.”

Laatsi sõnul on turvapatrull mitmel korral pidanud avaliku ruumi ja tuleohutuse reegleid eiravaid püromaane korrale kutsuma ja palunud lõkkekohad likvideerida. “Iga kord on õnnestunud asi kiiresti ja viisakalt kontrolli alla saada,” ütles ta.

Mustamäe linnaosa valitsus paneb linnaosa elanikele ja külalistele südamele, et nad järgiks pargis ja parkmetsas puhates avaliku korra ja tuleohutuse reegleid ning hoiaks silma peal ka potentsiaalsetel korrarikkujatel. Tulekahju ärahoidmiseks teavita munitsipaalpolitseid telefonil 14410 ja politseid telefonil 112.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.