Uudis

Kalev muudab pakendid keskkonnasäästlikumaks

F: Pixabay

Kalev on läbimas uuendusprotsessi, millega astutakse pakendeid uuendades samm kestlikuma tootmise suunas; kui esimesed paberpakendis šokolaaditahvlid jõudsid poelettidele eelmisel nädalal, siis täies mahus vahetuvad pakendid 2023. aasta lõpuks.

“Kalev on aastaid olnud eestlaste armastatuim bränd, kuid tihenevas konkurentsis tuleb kõnetada ka uut põlvkonda. Uus pakendikontseptsioon väljendab paremini nii Kalevi kui ka maiustuste tarbijate tänaseid väärtusi, milles seatakse esikohale jätkusuutlik tootmine ja tarbimine, tervislikumad tooted ning uued põnevad maitsekombinatsioonid,” ütles Orkla Eesti turundusdirektor Annika Oja pressiteates.

Oja sõnul on pakendite kestlikkus ja funktsionaalsus ettevõttele äärmiselt oluline. “Seetõttu on näiteks 200-grammised šokolaaditahvlid nüüd kile asemel paberis ja 100-grammiste šokolaadide kilepakend 20 protsendi võrra õhem. Mitmeid põnevaid uudiseid on oodata ka kotikommide ja kommikarpide pakendamisel. Samuti on toodet ja pakendit puudutav info esitatud ühtse märgisüsteemi alusel, tänu millele on tarbijal lihtsam teha poes jätkusuutlikumaid ostuotsuseid ja kodus pakendeid paremini sorteerida,” tõi ta välja.

Kuigi Kalevi pakendid on aja jooksul vahetunud mitmeid kordi, on käesolev muudatus viimaste aastakümnete suurim ja lisaks kestlikuma pakendi kasutuselevõtule on muudatuse eesmärk siduda Kalevi seni üsna eriilmeline valik poelettidel ühtseks tugevaks tervikuks.

Oja sõnul eelnes uuendusele põhjalik eeltöö, kus viidi muuhulgas läbi brändiaudit, koguti turuandmeid, korraldati tarbijauuringuid, fookusgruppe ja poevaatlusi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.