Uudis

Kärdla linnas tegutseb julge rebasekutsikas, keda palutakse mitte toita

Rebasepoeg peab saama iseseisvalt hakkama.Foto: Hiiumaa vald

Kärdlas on viimasel ajal märgatud rebasekutsikat, kes käib endale isegi keskväljakult süüa otsimas. Kuigi reinuvader püüab pilku, ei tohiks temaga sõbrustada.

Peamiseks põhjuseks, miks rebane just linnas ringi liigub, on see, et loomal on sealt väga lihtne toitu leida. Kärdlas on paljudel majapidamistel lahtised komposteerimiskohad, milles leidub nii mõndagi reinuvaderile meelepärast, kirjutab Hiiumaa vald oma Facebooki lehel.

Kuna julge rebasekutsikas jääb inimestele silma, kiputakse talle pahaaimamatult ka söögipoolist pakkuma. Vald paneb südamele, et seda siiski ei tehtaks: kutsika toitmisega teeb inimene talle karuteene.

Rebasepoeg harjub toitmisega ja nii ei pruugi ta hiljem iseseisvalt hakkama saada.

Olukorra lahendamiseks palub vald kinni pidada paarist reeglist:

  • Ära toida rebast.
  • Ära jäta toidujäätmeid vedelema. Jälgi, et koduloomale mõeldud toit ei jääks rebasele kättesaadavasse kohta. Sama kehtib kompostihunniku puhul. Arvesta, et reinuvader suudab üle hüpata ka kahemeetrisest aiast ja kaevata selle alla käigu, mistõttu ei pea teda tavaline tara kinni.
  • Väldi rebasekutsikaga sõbrustamist, ära vii teda koju. Rebased meeldivad paljudele, aga selleks, et vältida võimalike konfliktsituatsioonide teket seetõttu, et metsloom muutub inimese suhtes julgeks, oleks parem nende tegemisi jälgida distantsilt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.