Uudis

Kas ökokassiliiva tohib WC-potist alla lasta?

Tallinna Vee kindel soovitus on kassiliiv ikka prügikasti visata.Foto: Shutterstock

Lemmikloomapoodidest leiab nii pähklikoortest kui ka maisist valmistatud kassiliiva, mille pakenditel seisab, et seda võib väikeste koguste kaupa WC-potist alla lasta. Pöördusime Tallinna Vee poole, et teada saada, kas ettevõtete lubadused ka nende nõuetele ja soovitustele vastavad. Selgub, et pakendite juhised on eksitavad.

Tallinna Vee esindaja Eliis Randveri sõnul sattuvad kõige sagedamini tualettpaberi ja reovee kõrval kanalisatsiooni toidujäätmed, rasv, hügieenitarbed ja kätekuivatuspaber ning küllap on ka neid, kes viskavad tualetti kassiliiva. “Paraku eraldub jäätmete lagunedes reovette ka selliseid osakesi ja aineid, mida hiljem enam puhastusprotsessi käigus välja püüda ei ole võimalik. Kui suurema prügi ja toidutükid saab reoveepuhastusjaamas veest välja võtta, siis näiteks ohtlikke lahuseid, värve, ravimeid ja muud, mida inimesed samuti kanalisatsiooni võivad visata, enam sealt kätte ei saa,” ütleb Randver.

Kassiliiv tuleks Randveri hinnangul reeglina samuti ära visata prügikasti, sest ka see võib sisaldada erinevaid keemilisi elemente, mis ei tohiks loodusesse sattuda. “Tallinna Vee kindel soovitus on kassiliiv ikka prügikasti visata ja lähtuda põhimõttest, et kanalisatsioonitorustik on mõeldud vaid vee ja tualettpaberi ärajuhtimiseks, midagi muud kraanikausist või potist alla visata ei tohiks,” ütleb Randver.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses