Uudis

Kas vähemate meilide saatmine aitab päästa planeeti?

Üliviisakas ei tasu olla.Foto: Unsplash

Kas sa tänad alati meilitsi saadud kirja eest? Kui nii, siis võiksid liigse viisakuse edaspidi unustada, sest sedaviisi aitaksid planeeti säästa.

Peagi julgustatakse meid kõiki vähem e-kirju saatma, sest niimoodi toimides aitad vähendada kasvuhoonegaaside tootmist, kirjutab BBC.

Üldiselt on ehk raske ette kujutada, et internetiks kulub energiat — tegelikult hoiab seda üleval palju elektroonikaseadmeid, mis kulutavad energiat, saastates nõnda planeeti.

Üheks võimaluseks planeedi päästmiseks ongi see, et saadad edaspidi lihtsalt vähem meile. Kui kõik Ühendkuningriigi elanikud saadaksid ühe tänukirja päevas vähem, jääks nii suures mahus süsinikemissioone tekkimata, et nendega saaks katta üle 80 000 lennu Londonist Madridi.

Osa teadlasi aga leiab, et meilide saatmata jätmise asemel aitaks keskkonna säästmisele kaasa pigem see, kui me mängiks vähem arvutimänge ja uuriks internetis vähem videoid-filme.

Kui sa pole aga selliseks lahenduseks veel valmis, siis lähtu edaspidi tänukirja saatmisel mõttest, kas selle saaja hindaks vastust. Kui näib, et see pole talle oluline, siis jäta kiri edastamata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.