Uudis

Kersti Kaljulaid: RMK puhkekohtades võiks alkoholi tarvitamise keelata

President Kersti Kaljulaid.: Annika Haas

Neljapäeval Tudu looduskaitsealal rektel käinud president Kersti Kaljulaid kinnitas, et kontrast 20 aasta taguse ja tänase Lääne-Virumaa vahel on väga suur, ühtlasi arvas riigipea, et RMK puhkekohtades võiks alkoholi tarvitamise keelata.

Presidendi sõnul käis ta vaatamas eelmisel aastal alustatud soode taastamise projekti. “Selle asja mõte on, et kohad, kust on kunagi kaevandatud turvast, võiksid taastuda selliseks, nagu loodus on need kunagi loonud,” ütles Kaljulaid Virumaa Teatajale. “See ei ole tähtis mitte ainult selle pärast, et meile, inimestele, meeldib käia soos või rabas jalutamas, vaid sellepärast, et alad, kust on turvast kaevandatud turvast, ei seo enam süsinikdioksiidi. Vastupidi, kaevandatud alad eritavad seda.”

Kaljulaid lisas, et kuna praegu on lisaks looduskaitseaastale ka looduskaitse kuu, siis on hästi oluline mitte tulla ainult korraks metsa ja lõket teha, vaid see, et vaataksime ka vaikselt ringi. “Loomulikult endast mitte risu maha jätta,” sõnas Kaljulaid. “Möödunud aastal käisin siin aladel lugu tegemas ja meelde jäi fakt, et soos on palju asukohti, kuhu masinatega ligi ei saa, palju tööd tuleb soode taastamisel käsitsi ära teha.”

“Kõik see on looduskaitsjatel läbi modelleeritud,” sõnas Kaljulaid. “Aga ma arvan, et neid kohti, kuhu masinaga ligi ei saa, on vähem kui neid, kuhu saab. Ma arvan, et pudelikael ei ole täna huviliste ja tööjõu puudus. Ma siiralt väga loodan, et pealekasvav põldkond oskab väärtustada, mida me siin täna teeme,” ütles Kaljulaid ja lisas, et kindlasti on noored rohkem valmis nii kaasa lööma kui ka elama oma igapäevast elu prügistamata ja reostamata.

RMK metsamajakestest rääkides arvas president, et nende kasutustingimustes peaks alkoholitarvitamise ära keelama ja märkima, et peaks hoiduma mürareostusest.

“Hästi paljud metsamajad asuvad rabamassiivide servadel ja vesi kannab väga hästi raadiost tulevat müra,” ütles Kaljulaid. “Üks asi on see, et me häirime teisi külastajaid, kuid me ei tea, mida sellest arvab siinne elustik. See on ju alati kellegi kodu. Ja tõepoolest, teistel loodussõpradel on keeruline linnulaulu nautida, kui pidu ikka veel ei ole lõppenud.”

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.