Keskkonnaamet alustas jahireide, päevaga avastati kahes maakonnas 15 rikkumist

Foto: Aimar Rakko/Keskkonnaamet

23. oktoobril kontrollisid keskkonnainspektorid Läänemaal ja Hiiumaal suuremahulise jahikontrolli käigus kümneid jahimehi. Sarnased reidid jätkuvad kogu jahihooaja vältel üle Eesti.

„Järelevalve käigus kontrollitakse jahipidamiseks vajalike dokumentide kehtivust, kütitud ulukite jahilubade täitmist ja loomulikult ka tulirelvade ohutut käsitsemist,“ selgitas Keskkonnaameti eluslooduse ja kalanduse järelevalve arendusosakonna peainspektor Liivi Plumer. „kui rikkumisi ei ole, kulgeb kontroll kiirelt ja jaht saab sujuvalt jätkuda,“ kinnitas peainspektor.

Läinud nädalavahetusel kontrolliti enamikku Läänemaa ja Hiiumaa jahipiirkondadest ning Läänemaal avastati 5 ja Hiiumaal 10 rikkumist. Kahel Läänemaal kontrollitud ühisjahil oli kõik korrektne ja ühtegi rikkumist ei olnud. 

„Läänemaal avastatud rikkumised olid valdavalt seotud relva ohutusnõuete eiramisega,“ rääkis Keskkonnaameti Läänemaa järelevalvebüroo juht Jaanus Müür. „Jahiohutus ja tulirelvadega korrektne ümberkäimine on teemad, kus kompromisse ei tehta. Autos laetud relva hoidmine on lubamatu, sest see seab ohtu nii iseenda kui teised jahimehed,“ selgitas Müür.

Jahimeeste suhtes, kelle jahirelva sõidukis hoidmine ei vastanud jahieeskirja nõuetele, alustati väärteomenetlused. Lisaks alustati menetlus selle tõttu, et kahe kütitud uluki jahiload olid korrektselt maha kandmata.

Hiiumaal avastati samuti neljal korral sarnaseid relvaohutusnõuete rikkumisi, kui jahiliste autodest leiti laetud tulirelvad. Lisaks alustati menetlused, kui jahimehel oli jahipidamisõiguse eest tasu maksmata. 

Jahidokumentatsiooni korrasoleku saab iga jahimees enne jahile minekut ise üle kontrollida. Keskkonnaamet paneb jahimeestele veelkord südamele, et lisaks korras dokumentidele peab jahirelv olema sõidukis laadimata ehk padruneid ei tohi olla rauas ega relvale kinnitatud salves.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.