Uudis

Keskkonnaametit asub juhtima Rainer Vakra

Rainer Vakra. F: Foto: Remo Tõnismäe/ Postimees / Scanpix

Keskkonnaameti peadirektoriks saab tuleva aasta algusest ekspoliitik Rainer Vakra.

“Olen kindel, et Rainer Vakra seotus keskkonnateemadega ning kogemus poliitiku ja juhina on piisavad, et selles vastutusrikkas ametis tulemuslikult hakkama saada,“ ütles keskkonnaminister Erki Savisaar, kes tema ametisse määramise käskkirja täna lähtuvalt kõrgemate riigiametnike valiku komisjoni soovitusest allkirjastas.

“Rainer Vakra lubab muuta keskkonnaameti veelgi avatumaks ja kaasavamaks asutuseks. See on tähtis, sest keskkonnainspektsiooni ja -ameti liitumise järel sündinud keskkonnavaldkonna  kompetentsikeskus peab olema väärikas partner nii asutustele, ettevõtetele, omavalitsustele kui ka kõigile inimestele,” rääkis Savisaar.

Rainer Vakra kinnitas, et mõistab keskkonnaameti püüdlust mitte olla pelgalt seaduste elluviija ja nende täitmise kontrollija, vaid erinevate osapoolte partner sellel teel. “Tegutseme ju kõik ühise eesmärgi nimel, et loodusel ja looduses oleks hea olla,“ ütles ta. “Keskkonnaamet paikneb 28 Eestimaa punktis, ametis töötab üle 500 valdkonna spetsialisti – selline kohalolek rohujuuretasandil peab jätkuma.“

Rainer Vakra on lõpetanud Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse erialal. Ta on muu hulgas olnud Tallinna Nõmme linnaosa vanem ja riigikogu kahe koosseisu liige, sealjuures juhtinud keskkonnakomisjoni. Praegu töötab Vakra AS-i Tallinna Soojus juhatajana. 

Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon otsustas 2019 märtsis ühehäälselt, et Vakra kunagine diplomitöö on suures ulatuses plagiaat ja komisjon tegi rektorile Tiit Landile ettepaneku tema diplom tühistada.

Land otsustas Vakra diplomiõppe diplomi tühistada, kuid jätta talle alles magistridiplomi kui ta kirjutab kahe aasta jooksul uue bakalaureusetöö.

Mullu jaanuaris kaitses Vakra plagiaadiks tunnistatud bakalaureusetöö asemel edukalt uut ja pälvis komisjonilt parima hinde ehk A.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.