Kiili vallas põleb turbatootmisalal maastik

Foto: Marko Saarm / Sakala / Scanpix

Harjumaal Kiili vallas puhkes pühapäeva õhtul turbatootmisalal maastiku ja kännuhunniku põleng, mille kustatamine jätkub esmaspäeva hommikul.

Häirekeskus sai pühapäeval kell 21.45 teate, et Kiili vallas Lähtse külas põleb kändude hunnik, teatas BNS-ile Põhja päästekeskuse pressiesindaja. Esialgse info järgi põles suur puiduhunnik, mille kõrgus oli ligikaudu seitse meetrit ning suits levis Kiili poole. Päästjad alustasid kohe kustutustöödega, piirates tule levikut. Päästetöid alustati kolmes töölõigus ja prognoosi järgi oli tegemist pikaajalise päästesündmusega.

Päästjad reageerisid põlengule suurte jõududega, sest tuli võis edasi levida. Öösel kell 1.13 leidsid päästjad turbaväljadelt kuus tulekollet, mis tekkisid suure tõenäosusega sädemetest. Põleng oli levinud ka turbapinnasesse.

Päästjad said kell 5.22 põlengu kontrolli alla. Turbaväljal tulekolded ei avastatud, suitsu ega tuld näha ei olnud, kuid mõnes kohas tekkis aur. Hommikul jätkusid järelkustutustööd.

Sündmuskohal töötavad päästemeeskonnad Assaku, Keila, Lasnamäe, Lilleküla, Nõmme, Pirita kutselistest päästekomandodest ning Saku ja Tõdva vabatahtlikud. 
 
Päästeamet palub Kiili elanikel hoida aknaid ja uksi suletuna ning välja lülitada ventilatsioon. Suitsusest alast tuleb lahkuda ning püüda vältida tervisele kahjuliku suitsu sissehingamist.

Tulekahju põhjus ei ole esialgu teada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Rohegeeniuse uudiskiri

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.