Uudis

Pariisi rajatakse maailma suurim katusefarm, mis annab tonnijagu saaki päevas

Katusefarm Pariisis. Foto: Agripolis

Arvad, et linnaruumis korraliku põllumajandusega tegeleda ei saa? Arva uuesti – Pariisi tehakse midagi uudset ja nutikat ning mõeldaksegi sealjuures just linnaelanike toiduga varustamise peale. Selle vahega, et see toit ei tule maapõuest ja maapõllumajandusest, vaid otse linnast ja otse maja katuselt. Prantsuse pealinna servas ehitatakse omapärast linnafarmi, mis hakkab järgmisel aastal andma elanikele saaki tonnijagu päevas. Maailma suurim katusefarm kerkib Pariisis, praegu renoveeritava Expo Porte de Versailles’i katusele, vahendab World Economic Forum.

14 000 m2 suurune katusepind (umbes nagu kaks jalgpalliväljakut) võimaldab kasvatada 30 erinevat taimesorti. Taimede kasvatamiseks kasutatakse aeropoonilist meetodit – see vähe vett nõudev süsteem tähendab, et taimed ei kasva mullas, vaid neid toidetakse toitainerikka lahusega.

Foto: Agripolis

Pariisi katusefarmist saavad inimesed saaki kaasa osta, niisamuti avatakse katuserestoran, kus neid vilju maitsta. Ja kui on huvi, siis on võimalik rentida omale ka farmis isiklik platsike, kus ise taimi kasvatada.

Linnapõllumajandus on kasvav trend ja selliseid katusefarme on Prantsusmaal veel. Nende taga on Prantsuse ettevõte Agripolis, mille asutaja Pascal Hardy peab plaani panna teisedki niisama seisvad lamekatused ja mahajäetud alad inimestele saaki tootma. Tema ettevõtmist toetab ka Pariisi üleüldisem suundumus muutuda rohelinnaks, Prantsuse valitsuse Parisculteurs algatuse järgi kaetakse 2020. aastaks 100 hektarit katuseid, seinu ja linnaalasid taimedega ning kolmandik sellest on kavandatud katusefarmidele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.