Uudis

Kuumus naaseb: kuigi selle nädala algus on vihmane, toob teine pool südasuvised soojakraadid

Foto: Shutterstock

Riigi ilmateenistuse teatel on lähipäevil oodata vihma, kuid alates neljapäevast kisub õues palavaks.

Teisipäeval jääb nõrgenev madalrõhkkond Skandinaavia kohale toppama. Samal ajal läheneb Kesk-Euroopast madalrõhuvöönd. Õhuvool pöördub lõunasse ja kannab vahemerelise päritoluga sooja ja niisket õhumasssi meie poole. Uus tihenev pilvemass jõuab pärast keskööd Liivi lahe ümbrusse ja Eesti lõunaserva ning laieneb hommikuks üle Eesti.

Päeval sajab aeg-ajalt vihma, pärastlõunal on küll sajuhooge üürikeseks hõredamalt, kuid õhtul sajab Mandri-Eestis kõikjal vihma, vähem on sadu saartel. Tuul puhub valdavalt lõunakaarest ja tänastel andmetel on mõõduka tugevusega. Õhutemperatuur on öösel 12-17, päeval 17-21, Kagu-Eestis võib 25 kraadi ümbrusse tõusta.

Kolmapäeva öösel on Mandri-Eesti ikka madalrõhuvööndi vihmapilvedega kaetud, Saare- ja Hiiumaa saavad vaid kergeid sabinaid. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Päeval laieneb Kesk-Euroopa poolt kõrgrõhkkond üle Balti riikide ja hajutab sajupilved ning taevas muutub selgemaks. Tuul pöördub läänekaarde ja muutub tuntavamaks. Õhutemperatuur on öösel 12-17, päeval 19-23 kraadi.

Neljapäeval tugevneb kõrgrõhkkond. Taevas on vaid õhukest pilvekihti, aga sadu sellest tõenäoliselt ei tule. Õhutemperatuur on öösel 8-13, saartel kuni 15, päeval 20-24 kraadi. Mõõdukas tuul puhub läänekaarest.

Reedel tuleb tugevnev kõrgrõhkkond Eesti kohale. Ilm on sajuta ja laialdaselt selge taevaga. Läänekaare tuul jääb nõrgemaks. Õhutemperatuur on öösel 10-15, rannikul kuni 17, päeval 21-26 kraadi.

Nädalavahetusel nihkub kõrgrõhkkond Venemaa poole ja selle lääneserva mööda lisandub meile südasuvist sooja. Öösiti on taevas selge ja õhutemperatuur langeb 12-17 kraadini. Päeval areneb pilverünki, aga alles pühapäeval suureneb üksikute äikesevihmade võimalus. Õhutemperatuur tõuseb 23-28 kraadini.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.