Uudis

Kuumalaine lähipäevil taandumise märke ei näita

Stroomi rand.Foto: Shutterstock

Ilmateenistuse prognoosi järgi kuumalaine alanud nädalal taandumise märke ei näita. 

Kolmapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma ja on äikest, äikese ajal on sajuhood tugevad. Puhub idakaare tuul, saartel ka lõunakaare tuul 1-7 m/s. Sooja on 16-21 kraadi.

Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest, äikese ajal on sajuhood tugevad ja võib sadada ka rahet.

Puhub idakaare tuul 3-9, põhjarannikul puhanguti 12 m/s, saartel ka nõrk muutliku suunaga tuul, äikese ajal on tugevamaid puhanguid. Sooja on 26-31, meremõjuga rannikul ja sajuhoogude all kuni 23 kraadi. 

Neljapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Öö hakul võib kohati hoovihma sadada ja äikest olla. Puhub idakaare tuul 2-8, põhjarannikul puhanguti 11 m/s. Sooja on 13-19, saartel ja rannikul kuni 21 kraadi. Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati võib hoovihma sadada. Puhub idakaare tuul 3-9, põhjarannikul puhanguti 12 m/s. Sooja on 26-31, meremõjuga rannikul kuni 23 kraadi.

Reedel ja laupäeval jääb Eesti kõrgrõhuala mõjuvälja. Ilm püsib kuiv ja kuum. Puhub nõrk lõunakaare, reedel ka idakaare tuul. Sooja on öösel 15-21, päeval 28-33, kohati rannikul alla 25 kraadi. 

Pühapäeval läheneb merelt madalrõhulohk, toob niiskust ja jahedmat õhku. Öö on sajuta, päeval sajab mitmel pool hoovihma ja on äikest. Sooja on öösel 16-21, päeval 21-26, Ida-Eestis kuni 32 kraadi. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.