Uudis

Lähipäevil veel kevadilmadest rääkida ei saa

Kuigi hüatsindid juba õitsevad ja tulbid valmistuvad, laseb päris suur kevadsoe end veel oodata.Foto: Shutterstock

Ilmateenistuse prognoosi järgi jätkub lähipäevil jahe ilm ning õhusooja maksimumid üle 12 kraadi ei kerki. 

Kolmapäeva öö hakul on mandril vahelduva pilvisusega ilm. Saartel pilvisus tiheneb ja pärast südaööd hakkab vihma, sekka ka lörtsi sadama, hommikuks jõuab sadu mandrile. Ida- ja kagutuul tugevneb 4-10 m/s, saartel ja rannikul 7-12, puhanguti 15-17 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -1..+3, saartel on sooja kuni 5 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Sajab vihma ja lörtsi, õhtul sajud harvenevad. Põhja-Eestis puhub ida- ja kagutuul, Lõuna-Eestis lõunakaare tuul 5-11, puhanguti 15, rannikul 18 m/s. Põhja-Eestis on sooja 2-5, Lõuna-Eestis 6-12 kraadi. 

Neljapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Öö hakul sajab kohati vihma, vastu hommikut jõuab Lõuna-Eestisse uus vihmasadu. Puhub lõunakaare tuul 2-8, öö hakul saartel puhanguti 12 m/s. Sooja on 1-5 kraadi. Päeval on pilves ilm. Sajab vihma, ida pool ka lörtsi. Lääne-Eestis puhub muutlik tuul 1-6, Ida-Eestis pöördub läänekaarde ja tugevneb 5-11, puhanguti 15 m/s. Sooja on 3-9 kraadi. 

Reede öösel on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma, kohati võib sekka tulla ka lörtsi. Puhub läänekaare tuul 2-8, Liivi lahe ümbruses puhanguti 13 m/s. Sooja on 1-5 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab hoovihma. Puhub läänekaare tuul 4-10 m/s. Sooja on 5-10 kraadi. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.