Uudis

Lapsed ja noored saavad sel laupäeval loomaaeda tasuta

Manul. F: Inari Leiman / Tallinna loomaaed

Tallinna Loomaaias on laupäeval järjekordne tasuta külastuspäev kõigile kuni 19-aastastele lastele ja noortele.

Tasuta külastuspäevad toimuvad iga kuu teisel laupäeval kuni aprillikuuni, kassas tuleb nullpileti saamiseks esitada õpilaspilet või ID-kaart, teatas linnavalitsus.

“Kahtlemata, lõbus ja hariv ajaveetmine peaks olema kättesaadav olenemata pere majanduslikult olukorrast ja sellepärast pakumegi lastele võimaluse külastada talvehooajal korra kuus loomaaeda tasuta,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet.

Külastuse käigus soovitakse pilk peale heita loomade söögiaegadele. Laupäeviti saab jälgida, mida ja kuidas söövad laiskloom, haspelkarud, senegali galaagod, hallhülged, aafrika savannielevandid ja pintšetamariinid.

Järgmine ja ühtlasi talvehooaja viimane laste laupäev toimub 8. aprillil, ent suvehooajal jätkub loomaaed ka tasuta sissepääsuga lastele lastekaitsepäeval ja loomaaia sünnipäeval. Külastuspäeval toimuvatel üritustel osalemine lisapiletit ei nõua. Eelkooliealistele lastele on loomaaia külastamine tasuta iga päev. Kõigile teistele külastajatele ja sündmusel osalejatele kehtivad loomaaia tavapärased külastuspiletite hinnad.

Märtsis on loomaaia sissepääs ja kassad avatud kella 9-17 ning loomaaed on avatud kella 9-19. Laste loomaaia siseruumid on avatud kella 10-17 ning paksunahaliste maja ja troopikamajad on avatud kella 10-18.

Tallinna Loomaaed on koduks pea 250 liiki kuuluvale ligi 8000 loomale ja osaleb ligi 60 rahvusvahelises ohustatud liikide paljundusprogrammis, samuti on loomaaed osaline mitmetes liigikaitselistes projektides looduses. Loomaaed on üks juhtivatest loodushariduse edendajatest ning osaleb aktiivselt liigikaitselistes teadusuuringutes.

Loomaaiaasukate kevadistest tegemistest saab ülevaate siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.