Uudis

Lasnamäele luuakse esimene “roheline” sild

Foto: Postimees Grupp/Scanpix

Lasnamäe päevade ajal saab Lindakivi sillast linnaosa esimene “roheline” sild – sellele rajatakse haljastus, mille loovad linnaaednikud koos kohalike elanikega.

“Laagna tee sillad on ilmselt teada igale Tallinna elanikule. Otsustasime need kujundada tänavaruumiks ja näidata ühe silla näitel, kuidas ilma suurte investeeringuteta saaks muuta silla atraktiivseks ja huvitavaks kohaks,” ütles Lasnamäe vanem Vladimir Svet.

“Lindakivi sild valiti välja seepärast, et tegemist on olulise jalakäijate teega, mis ühendab kahte väga tihedalt asustatud asumit ning asub kultuurikeskuse Lindakivi ja Kotka poe vahel,” sõnas Svet. “Tulevikus võiks suurem osa Laagna tee sildadest “roheliseks” muutuda.”

Silla haljastuse osana luuakse selle mõlemale küljele pikk “säng”, millele istutatakse kanarbikud, metsviinamarjad ja krüsanteemid. Oluliseks elemendiks saavad kunstnik Liisi Ansipi lillevaasid. Lasnamäe kunstnik muutis kümme tavalist 200liitrist tünni kunstiteosteks, kuhu istutatakse kümneid dekoratiivseid hooajalisi lilli ja taimi. Välimööbel valmib koos MTÜga LasnaIdee.

Sel laupäeval, 29. augustil kell 10–16 on igal Lasnamäe elanikul võimalus osaleda silla haljastustöödes. Aednike juhendamisel saavad täiskasvanud ja lapsed aidata taimi istutada, kuulata taimehoolduse nõuandeid ja luua taaskasutatavatest materjalidest uut linnaruumi välimööblit. Kõik tööks vajalikud tööriistad ja kindad jagatakse osalejatele kohapeal.

Lindakivi “rohelise” silla loob Lasnamäe Linnaosa Valitsus koostöös Hortese aianduskeskusega ning Tallinna botaanikaaia ja keskkonna- ja kommunaalameti osalusel. Rohelised installatsioonid jäävad sillale kuni esimeste külmadeni. Kui elanikud kiidavad projekti heaks, siis uuendatakse silla haljastust kevadel.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.