Uudis

Lidl Eesti lõpetab 2025. aastaks puurikanade munade müügi

F: Pixabay

Lidl Eesti avaldas kodulehel, et on munakanade pidamise tingimuste parandamiseks võtnud kohustuse loobuda 2025. aasta lõpuks täielikult puurikanade munade müügist ja nende kasutamisest oma toodetes.

Sama lubaduse on Eesti jaekettidest andnud veel Rimi, Prisma, Maxima, Stockmann ja R-Kiosk, teatas loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad.

“Suur rõõm on näha, et Lidl Eesti hoolib lindude heaolust ja loobub julmal viisil toodetud puurikanade munade müügist. Näeme, et toidusektori ettevõtted üle maailma teevad jõulisi samme, et jätta selja taha iganenud ja julmad praktikad, mida tarbijad ei toeta,” kommenteeris Nähtamatute Loomade kanade heaolukampaania juht Mari-Liis Jaik.

Lisaks jaekettidele on algatusega loobuda puurikanade munade müügist ja kasutamisest oma toodetes liitunud veel sadakond Eesti toidusektori ettevõtet. Värskete liitujate seas on ka näiteks VLND Burger ja Eesti vanim kohvik Maiasmokk.

Oktoobris 2021 läbiviidud Kantar Emori avaliku arvamuse uuringu kohaselt ei toeta 72 protsenti Eesti elanikest munakanade puuris pidamist. 78 protsenti vastanutest eelistab süüa tooteid, mille valmistamisel on kasutatud vabalt peetavate kanade mune.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.