Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses tutvustatakse neljapäeva õhtul Putukaväila Mustjõe-Hiiu ruumiosade eskiislahendust “Sirgjooneliselt loodusrikas“ ja arutletakse selle üle.
Maastikuarhitektuurne eskiislahendus „Sirgjooneliselt loodusrikas“ Sulev Nurme, Mirjam Tasa ja Merle Karro-Kalberg on koostatud viiele Putukaväila ruumilõigule, milleks on Mustjõe, Veskimetsa, Väike-Õismäe, Astangu ning Vana-Mustamäe-Hiiu.
“Putukaväil on suurimaid ja omapärasemaid parke, mida loome Tallinna. On äärmiselt oluline, et inimesed saaks panustada pargi loomisesse ning seepärast loodan, et kohalikud elanikud ja teised huvilised löövad avalikul arutelul ja Mustjõe-Hiiu ruumiosade planeerimisel aktiivselt kaasa. Niiviisi saame üheskoos jõuda paremate lahendusteni Putukaväila arendamisel,“ sõnas abilinnapea Vladimir Svet.
Eskiislahenduse autorid esitlevad konkreetsemalt Mustjõe-Hiiu ruumiosade eskiislahendust, kogu Putukaväila projekti Tallinna Strateegiakeskuse ruumiloome kompetentsikeskus. Tutvustusele järgneb avalik arutelu kohalolijatega.
Mustjõe-Hiiu ruumiosade eskiislahenduse ruumilõigud vahelduvad eraaedadega, tööstusaladega, mööduvad suure rahvaarvuga korterelamualadest ning pikas lõigus Tallinna elurikkamatest kaitsealadest kuni Nõmmel Hiiu rongijaamani välja.
Eskiislahendus lähtub eelkõige Putkaväila paljuski isetekkelisest linnaloodusest ning tõstab esile kõik liigid, kes linna oma elupaigaks peavad. Sellega esitatakse ettepanekud kvaliteetse rohelise puhkeruumi loomiseks inimestele, säilitades ja parendades ka teiste eluvormide elupaiku. Projektiga väärtustatakse ringmajandust, rohe- ja sinivõrgustikku, linnalooduse mitmekesisust.
Üritusest toimub ka otseülekanne ja saab küsimusi esitada Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 Facebooki-lehel.