Uudis

Loomakaitsjad ringi paterdavatest linnupoegadest: neile tekitab enim stressi inimene, seega võiks kokkupuudet vältida

Foto: Shutterstock

Eesti Loomakaitse Seltsi teatel võib udusulgedes linnupoeg näida haavatav ja eksinud, aga tegelikult peaks võimalusel vältima tema asukoha muutmist.

“Kätte on jõudnud aeg, mil uued sulelised ilmakodanikud hakkavad tutvuma maailmaga väljaspool pesa,” kirjutab Eesti Loomakaitse Selts oma Facebooki lehel. “Mõni neist jätab oma kohevate udusulgedega haavatava mulje. Tegelikult see nii pole, nad on väga südikad.”

Samuti hoiavad poegadel silma peal vanemad, olles vajadusel valmis järeltulijaid kaitsma. Ka lahkub mõni linnupoeg pesast enne, kui oskab lennata, näiteks kajakapojad, keda võib praegugi tänavatel paterdamas kohata.

Loomakaitsjad tuletavad meelde, et linnupojale võib saatuslikuks saada loodusest eemaldamine või tõstmine kohta, kust vanemad teda enam ei leia. “Kui linnupoeg paterdabki ohtlikus kohas, võib proovida tõsta teda lähedal asuvale rohelisele alale või kohta, kus on vähem ohte,” teatas selts. “Liiga kaugele ei tohi linnupoega viia, sest vanemad ei pruugi teda siis enam leida.”

Metsloomale ja linnule tekitab enim stressi inimesega kokkupuutumine, seega on kõige parem seda vältida.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.