Uudis

Loomakaitsjad: uluki eemalhoidmiseks tuleb muuta koduhoov talle ebameeldivaks

Foto: Unsplash

Eesti Loomakaitse Seltsi ja Metsloomade Taastuskeskuse teatel hoiab metslooma eemale korralik aed, ka tuleks hoida prügikast suletuna, et loom sellele ligi ei pääseks.

Koduaiast ja loomakarjast hoiab metsloomad eemale korralik tara, mis on piisavalt kõrge ja tihe, et uluk sellest üle ega vahelt läbi ei tule. Kodulindude kaitseks saab ehitada väliaediku, mille seinad ulatuvad ka maa alla ja on pealt suletud.

Prügikastid ja muud kohad, kust loomad süüa võivad leida, peaks hoidma lukus või suletud nii, et metsloomad sinna ligi ei saa.

Koduloomad ja mesilased tasuks hoida lähemal kohtadele, mille läheduses inimesed liiguvad. Kopra eest saab kaitsta puud nii, et katad tüve tiheda traatvõrguga.

Loomakaitsjad panevad südamele, et kindlasti ei tohi metsloomi kodu lähedal toita ega muul moel inimesega harjutada.

“Kui inimesed oma koduhoovi või asulasse metsloomi ei soovi, on kõige mõistlikum teha ennetustööd ehk muuta elupaik selliseks, et loom ei taha sinna tulla,” ütles Metsloomade Taastuskeskuse projektijuht Katrin Kivi.

“Selleks on väga palju eri viise ja loomulikult nõuab osa neist ka kulutusi,” sõnas Kivi ja lisas, et ennetustöö on ainuke loomasõbralik viis probleemide vältimiseks. “Loomulikult on abinõud teised, kui teatud liigi arvukus on kasvanud.”

Kui metsloom on juba jõudnud kohta, kus ta ei ole teretulnud, tuleks ta minema hirmutada. Kindlasti ei tohi seda teha ulukit vigastades või tema elu ohtu seades. Keelatud on looma tulistamine õhkrelvaga. Reeglina ehmatab uluki minema kõva pauk või lärm. Mõne looma puhul aitab pimedas valgus või sellega vilgutamine.

Eesti Loomakaitse Selts ja Metsloomade Taastuskeskus palub inimestel metsloomade olemasoluga arvestada ning nende eemale hoidmiseks kasutada loomasõbralikke viise.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.