Uudis

Lugeja küsib: kas kuusega võib rongi minna?

Foto: Unsplash

Rohegeeniuse poole pöördus lugeja Margus, kel on sel aastal n-ö jama majas. Margus elab Sauel ja oma jõulukuuse on ta enamasti muretsenud kohaliku poe õue pealt ning selle seljas lihtsalt koju tassinud. Sel aastal aga oleks vaja tal kuusk viia ka ema juurde, kes elab Keilas. Ema on vanaks jäänud ja enam ise omale kuuske tuua ei jaksa – hea poeg aga soovib, et emagi saaks jõulude aegu päris kuuske imetleda.

Margus küsiski, kas ta võiks emale selle kuuse ka rongiga viia. See küsimus tekib ilmselt mitmelgi inimesel, kes sõidavad rongiga. Ehkki sageli on võimalus ka lähemalt kui sõidu kauguselt omale kuusk muretseda, hakkas asi meidki huvitama – kas kuusega võib rongi minna?

Tuleb välja, et võib küll, ainult et sel on teatud piirangud. Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg sõnas, et reisijal on lubatud rongis transportida pagasit, mille kolme mõõtme (pikkus, laius, kõrgus) summa ei ületa 200 cm ning kaal ei ületa 40 kg. “Seega kui kuusk on kenasti pakendis ja ei ületa neid mõõtmeid ega kaalupiirangut, võib selle rongi võtta,” ütles Adamberg.

Selle järgi tuleb siis arvestada, et pead ostes laskma kuuse ilusti ümbrisesse panna ning hea oleks kuuse ostuplatsile võtta kaasa ka mõõdulint, et pikkus-laius-kõrgus ära mõõta, sest vaevalt rongis seda keegi tegema hakkab.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.