Uudis

Maailma kõige üksikum elevant pääseb karmidest oludest ja läheb parema elu peale

Maailma kõige üksikum elevant Kaavan.Foto: AFP/Scanpix

Pakistanis Marghazari loomaaias elav elevant Kaavan, kes kaotas oma kaaslase 2012. aastal, on piisavalt terve, et lahkuda praegusest elukohast.

Elevanti, kellest on saanud loomaõiguslaste reklaamnägu, ootab ees reis Kambodžasse kohalikku varjupaika, kus teda ootavad ees uus kaaslane ja paremad elamistingimused, kirjutab The Guardian.

Kaavan, keda tema toetajad kutsuvad “maailma kõige üksikumaks elevandiks”, elas Pakistani pealinna Islamabadi loomaaias üle 35 aasta. Selle aasta mais käskis aga Pakistani kõrgem kohus Marghazari loomaaia karmide olude ja süstemaatilise hooletuse tõttu sulgeda.

Loomakaitseorganisatsiooni Four Paws eestkõneleja Martin Baueri sõnul läbis Kaavan möödunud reedel, 4. septembril, meditsiinilise kontrolli ja sai arstilt loa reisimiseks.

Arstlikus kontrollis selgus, et Kaavan on ülekaaluline, vaatamata sellele, et tema tervislik seis viitas hoopis alatoitumusele. Kavani küüned olid murdunud ja liiga pikad, põhjuseks ilmselt see, et ta elas väikeses ja ühele elevandile ebasobiva põrandaga aedikus.

Loomakaitsja Baueri sõnul võtab Kaavani täielik tervenemine aega, sest ta pole üksnes füüsiliselt, vaid ka vaimselt vaevatud. Näiteks on Kaavanil välja kujunenud käitumishäire – ta võib tunde oma pead raputada. Baueri meelest on selle taga igavus.

Kaavani elu eest võitlesid loomakaitsjad ja kuulsused üle maailma, teiste hulgas ka näiteks lauljatar Cher.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.