Tartust pärit arhitekt ja linnaplaneerija Andres Sevtšuk on aastaid eri maailmajagude suurlinnades uurinud, kuidas linnaruum mõjutab inimeste sotsiaalset lävimist ja tervist, igapäevast liikumist, keskkonnajälge ja tänavaäärset kaubandust. Muu hulgas on tema uurimistööd võtnud fookusse USA suurima jalakäijate võrgustiku New Yorgis ja Massachusettsi osariigis asuva kuulsa Cambridge’i tuiksoone.
Cambridge’i Kendalli kvartalit kutsutakse “planeedi kõige innovaatilisemaks ruutmiiliks”. Sinna on koondunud paljude suurfirmade, näiteks Biogeni, Moderna, Pfizeri ja Takeda teaduslaborid. Kendallisse on end sisse seadnud riskikapitalifirmad ja iduettevõtted, oma tehnoloogiakeskustega on kohal Google, Microsoft, IBM, Amazon, Facebook ja Apple.
Kendallis asub ka kuulsa Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi (MIT) ülikoolilinnak. Andres Sevtšuk on maailma ülikoolide edetabelis tänavu 13. korda esimeseks valitud MIT-is õppinud ja töötanud juba 20 aastat, olles nüüdseks ülikooli linnaplaneerimise ja -teaduse dotsent (sellest aastast tenuur) ning linnadisaini ja -arengu töörühma juht. Tema juhitava City Form Labi tähelepanu all on seesama Kendalli kvartal.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.