Uudis

Maailma suurim karusnahkade oksjonimaja sulgeb uksed

Kuu aja eest astus Eesti ajaloolise sammu karusloomafarmide keelustamise suunas: loomakaitse- ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu läbis Riigikogus esimese lugemise.Foto: Unsplash

Taani oksjonimaja Kopenhagen Fur teatas möödunud nädalal, et plaanib kahe-kolme aasta jooksul oma tegevuse lõpetada.

Sulgemise põhjuseks Taani valitsuse novembri alguses tehtud otsuse, et kõik mingid – kokku ligi 17 miljonit looma – tuleb hukata, kuna avastati koroonaviiruse mutatsioon, mis on loomadelt levinud ka inimestele. Taani minkide naha kadumine turult tähendab oksjonimajale suurt lööki ja nad ei suuda praegust olukorda üle elada.

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tervitab Kopenhagen Furi otsust ning näeb selles märgilist teetähist karusnahavaba maailma suunas. “Mitmed riigid on juba astunud või on astumas samme, et karusloomafarmid keelustataks,” sõnas Loomuse juhatuse liige Martin Garbuz.

“Kui karusnahahiiud nagu Kopenhagen Fur otsustavad ise oma tegevuse lõpetada, siis see näitab, et julmal karusnahatööstusel pole tänapäeva ühiskonnas enam kohta ning ainuõige otsus on sellele tööstusele teha lõpp,” rääkis Garbuz.

Garbuze sõnul peaksid Taani näitest õppust võtma ka teised riigid. “Lisaks eetilistele küsimustele on karusloomafarmide keelustamise debatti lisandunud koroonaviiruse levik, mis seab ohtu ka inimeste tervise, seega mõjutab karusloomafarmide tegevus meid kõiki,” sõnas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.