Uudis

Meeleavaldus “Päästame Eesti metsad” lükatakse koroonaviiruse leviku tõttu edasi

Eesti männimets.Foto: shutterstock

MTÜ “Päästame Eesti metsad!” otsustas seoses koroonaviiruse levikuga 21. märtsil toimuma pidanud ühismeeleavalduse “Päästame Eesti metsad!” edasi lükata.

“Metsade kaitsmine on meile väga oluline, aga osalejate elu ja tervis on veelgi tähtsamad. Vabandame nii osalejate, kõnelejate kui ka muusikute ees, kes peavad nüüd oma 21. märtsiks tehtud plaane muutma. Me korraldame ühismeeleavalduse esimesel võimalusel, jälgides Terviseameti poolt edastatavat teavet. Loodame, et saame seda teha paari kuu pärast,” kirjutab MTÜ avalikus pöördumises.

MTÜ esindajate sõnul ei kavatseta käed rüpes istuda, vaid jätkatakse tähelepanu juhtimist, et Eesti metsad vajavad paremaid majandamise viise, teisel moel. MTÜ kutsub kõiki metsasõpru ühiselt selles tegevuses osalema. “Viirus on küll sundinud meid edasi lükkama meeleavaldust, kuid praegust metsapoliitikat see paraku muuta ei suuda,” seisab pöördumises.

Järgmisel nädalal esitab MTÜ petitsiooni, mis toob välja, kuidas jõustada “Päästame Eesti metsad!” manifestis mainitud punkte. 21. märtsil kavatsetakse ühes kõigi metsasõpradega postitada vahemikus 12-14 sotsiaalmeediasse pilte oma väikestest kogunemistest ja ettevõtmistest metsade toetuseks ja auks.

MTÜ-l on käimas kunstiprojekti konkurss teemal “Minu unistuste mets Eestis” kooliõpilastele. Selle juurde oodatakse õpilaste ettepanekuid, kuidas oleks mõistlik ja võimalik Eestis puidust tehtud toodete tarbimist vähendada. Tööde tähtaega pikendatakse 1. maini, et suuremal hulgal oleks võimalik osaleda. Rohkem infot leiab MTÜ Facebooki lehelt ja Õpetajate lehe veebiväljaandest.

21. märtsil läheb osa korraldusmeeskonna liikmetest ja muusikutest metsa rääkima ja laulma. Sellest ettevõtmisest ilmub täpsem info MTÜ infokanalitesse.

Edasi lükatud ühismeeleavalduse eesmärgiks on MTÜ esindajate sõnul senise metsapoliitika suuna muutmine: “Praegu majandatakse Eesti metsi viisil, mis ohustab looduse mitmekesisust, riivab inimeste õiglustunnet ja vähendab meie tulevast heaolu, lisaks moonutab suurtööstus meedia ja poliitilise lobitöö tulemusena pilti inimeste elukeskkonna kvaliteedi, metsalooduse seisundi ja sellega seotud ökosüsteemiteenuste kohta.”

“Eesti metsamajandamise praegust teed õigustades näidatakse neist saamata jäänud tulusid turismiettevõtetele, fotograafidele, mitmekülgsete metsasaaduste tarbijatele (looduses aktiivselt puhkajad, seenelised, marjulised, ravimtaimede korjajad) väiksemana ja välditakse nende objektiivset arvestamist poliitilistes otsustes,” kirjutab MTÜ.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses