Uudis

Meremuuseum kutsub kohtuma esimese eestlasega „ökopiraatide” seast

Sellel 2021. aasta juulis tehtud fotol piirab Sea Shepherdi Ocean Warrior (taamal) Lõuna-Ameerika lääneranniku vetes Hiina lipu all seilavat laeva. Foto: Isaac Haslam / Sea Shepherd via AP / Scanpix

Eesti Meremuuseum kutsub 29. novembril kohtumisele Martti Muttikuga, kes teadaolevalt esimese eestlasest meremehena osales maailma merelooduse kaitsmiseks ellukutsutud missioonil.

Eesti Meremuuseumi eestvedamisel toimuval Merefoorumil on võimalik kohtuda oma ala asjatundjatega, kes ühel või teisel moel panustavad merekultuuri arengusse. Sel korral on külas Martti Muttik, kes tänavu osales teadaolevalt esimese eestlasest meremehena Sea Shepherd´i missioonil. 

Ühendus Sea Shepherd on rahvusvaheline mittetulundusorganisatsioon, mille asutajat on nimetatud ka ökopiraadiks ning mille ainus missioon on kaitsta ja säilitada maailma ookeane ning mereloodust alates vaaladest ja delfiinidest kuni haide ja krillideni.

Martti Muttik töötas vanemtüürimehena ühenduse laeval „Ocean Warrior“. Merefoorumil ta räägib, mida pidi tegema missioonil osalemiseks, kes olid tema kaaslasteks laeval ja kuidas jõuti röövpüüdjate tabamiseni. 

Merefoorum toimub Vallo Kelmsaare modereerimisel Lennusadamas 29. novembril algusega kell 18. Osaleda saab tasuta. Osalemiseks tuleb Merefoorumile registreeruda Eesti Meremuuseumi kodulehel hiljemalt pühapäeval, 27. novembril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.