Uudis

Metsaregister annab sulle nüüd teada, kui naabrid hakkavad lageraiet tegema

Metsaomanik saab nüüd teate, kui nende naaber on saanud loa teha lage- või turberaiet.Foto: Shutterstock

Metsaregistris on andmekaitse inspektsiooni soovituste järgi sisse viidud uuendus, mille abil saab metsaomanik nüüdsest teate, kui nende naaber on saanud loa teha lage- või turberaiet.

“Nii on piirinaabritel võimalus raietes kaasa rääkida või suisa metsamaa endale osta, kui naabriga kokkuleppele jõutakse,” ütles keskkonnaminister Tõnis Mölder pressiteates.

Lisaks on kasutajal võimalik vaadata, kes on uurinud tema metsa metsateatisi ja metsakaitseekspertiise. Ka anonüümsed kasutajad on nüüd registreeritud metsaportaali avalike andmete kasutaja märkega, teatas keskkonnaministeerium.

Metsaportaali avalike andmete kasutaja on isik, kes ei ole end metsaregistris autentinud. Siiski jääb alati maha jälg IP-aadressi näol. “See uuendus annab metsaomanikule kindluse, et tema omandiga ei toimetata tagaselja,” lisas keskkonnaminister.

Metsaregistri täiendamise vajadusele juhtis tähelepanu õiguskantsler Ülle Madise, kelle hinnangul aitab metsateatiste automaatne edastamine huvitatud isikutele vältida tarbetuid arusaamatusi naabrite vahel, kuid samas säiliks metsateatise menetluse senine tõhusus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.