Uudis

Metsloomaühingu esindaja paneb südamele: maski ära visates lõika läbi selle nöörid, et lind prügisse ei takerduks ega sööks seda ära

Ennast kaitstes peaksime silmas pidama ka meist nõrgemaid.Foto: Unsplash

Eesti Metsloomaühingu Järvamaa piirkonnajuhi Virge Võsujala sõnul võib hooletult ära visatud maski jääda lind kinni. Kui veab, saab ta kiiresti abi, aga võib ka juhtuda, et lind vigastab end.

Võsujala teatel on küll antud korraldus kanda siseruumides maski, aga pole täpsustatud, mida teha sellega pärast kasutamist. “Seda kahju, mida võivad valesti utiliseeritud maskid teha, oleme kõik näinud,” sõnas ta.

Maskid lendlevad ringi ja nende küljes olevatesse kummidesse võivad takerduda loomad. Võsujala sõnul ostetakse toitu näiteks laste mänguväljakule suundudes kaasa ja jäätmed visatakse koos maskiga seal olevasse prügikasti.

“Selle maiuspala leiab aga kiiresti üles vares või kajakas, kes takerdub kas jalgupidi või tiibadega maski kummidesse,” ütles ta. “Parimal juhul saab hädaline kiiresti abi, kuid halvimal juhul jõuab ta ennast ennast vigastada või maski hoopiski endale sisse süüa.”

Võsujala arvates oleks üheks lahenduseks see, kui avalikke prügikaste tühjendataks tihedamini. Ka soovitab ta lõigata maskil kummid katki või tõmmata need küljest, et kaitsta endast nõrgemaid.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.