Michal: punaste rattateedega tekitatud reostus väärib keskkonnakirvest

Punased jalgrattateed Estonia puiestee kõrval. Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp / Scanpix

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon teeb ettepaneku keskkonnakirve andmiseks Tallinna linnavalitsusele, kes tekitas enne möödunud aasta kohalikke valimisi kiirkorras rajatud punaste rattateedega loodusreostuse. 

“3,6 miljonit eurot ja 100 000 liitrit punast plastikut, mis nüüdseks on suuresti merre või haljasaladele jõudnud. Selline kuritegu looduse vastu on kindlasti tugev kandidaat keskkonnakirve tiitlile,“ ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal. 

Ta tõi ühtlasi välja, et kui tavaliselt vigadest õpitakse, siis Tallinna linnavalitsus on lubanud jätkata punase plastiku linnaruumi laiali kandmist. “Harva saab juhtimisviga ja maksumaksja raha halb kasutus nii jämeda punase joone alla,” sõnas Michal. 

Reformierakonna fraktsiooni liige ja linnastrateeg Pärtel Peeter-Pere lisas, et raha ja keskkonna hävitamise vältimiseks peab linn leidma uued, pädevad ametnikud. 

„Punased rattateed on halvasti juhitud organisatsiooni õpikunäide. Linnapead on toonud meieni Tallinn 2035 strateegia ja rattastrateegia. Tallinna transpordiameti ning keskkonna- ja kommunaalameti juhtivad ametnikud on takistanud rattastrateegia ja Tallinn 2035 elluviimist. On aeg korraldada avalik konkurss linnaametite uute juhtide leidmiseks, “ lausus Pere. 

Keskkonnakirves on aasta märkimisväärne keskkonnavaenuliku teo või suhtumise eest antav nimetus, mille väljaandmise eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu keskkonnatemaatikale. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.