Uudis

Mõniste jahimehed päästsid 16 metssiga uppumissurmast

Õnnetud loomad ei pääsenud kaldale.Foto: Eesti Jahimeeste Selts

Möödunud laupäeval avastasid metssea- ja hirvejahti pidavad jahimehed, et seakari ei suuda jõge ületada, nende päästmiseks kulus tunnike.

Mõniste jahiseltsi liikmed märkasid, kuidas sead jooksid üle niidu jõele ja kadusid: teiselt poolt neid enam näha polnud. Jahimehed tormasid kohale ja märkasid, et loomad olid kukkunud vette.

Jõgi on ligi viis-kuus meetrit lai, olles keskelt vaid ligi kolm meetrit jääst lahti. Metssead sealt enam jääle ei saanud. Kuna jää oli paks, ei õnnestunud jahimeestel seda ise lõhkuda, appi kutsuti traktoriga kohalik. Seejärel üritati jääd eri vahenditega lõhkuda, kuni suudeti tekitada loomade pääsemiseks n-ö koridor.

“Sead tahtsid millegipärast kogu aeg ülesvoolu ujuda, aga seal oli ees tupik ja jää kinni,” sõnas Mõniste jahiseltsi pealik Tauno Tamm. Pikkade tokkide abiga suunati 15 metssiga koridori. Vette jäänud viimasest põrsast haarati jääle kõhuli visates kõrvadest kinni ja tiriti kaldale.

Päästeoperatsioon kestis vähemalt tund aega. “Lõpus vaatasime, et on minutite küsimus, kas sead jõuavad jõest välja, sest nad olid juba nii väsinud, aga kui nad kalda peale said, panid joostes minema,” rääkis Tamm.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.