Uudis

Musta kassi kuu: oktoobris saab varjupaikadest kassi sümboolse ühe euro eest

F: Pixabay

Varjupaikade MTÜ tähistab ka tänavu juba traditsiooniks saanud musta kassi kuud – kampaania raames saab kuuest loomade varjupaigast üle Eesti võtta oktoobri jooksul musta või mustvalge kassi tavapärase 35-eurose loovutustasu asemel sümboolse ühe euroga.

Varjupaikade MTÜ sõnul on musta kassi kuu osutunud nende kõige populaarsemaks kampaaniaks. “Meil on tõeliselt hea meel, et saame läbi selle kampaania tõmmata tähelepanu nendele kassidele, kes muidu jäävad varjupaikades pigem tagaplaanile. Tahame näidata, et musta värvi kassid väärivad sama palju tähelepanu ja armastust nagu iga teine kass ja seda aasta ringi, mitte ainult oktoobrikuus. Loomulikult on meie eesmärgiks leida loomadele hoolivad kodud kogu eluks ning on väga oluline rõhutada, et looma võtmine peab olema läbimõeldud otsus,” rääkis Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.

Musta kassi kuud on varjupaikades peetud alates 2014. aastast. Ja kuigi sel ajal on pjedestaalil mustad kassid, aitab kampaaniaga kaasnev tähelepanu uude koju lisaks mustadele kassidele ka väga palju teisi kasse. Nii saatsime eelmise aasta oktoobris koju rekordilised 209 kassi.

Praegu on Varjupaikade MTÜ hoole all uut kodu ootamas 141 musta kassi, kuid oktoobri jooksul tuleb neid kindlasti juurde.

Sel aastal ühineb kampaaniaga Sokisahtel, kinkides iga oktoobris ostetud kassipildiga sokipaari pealt 1 euro varjupaigakasside heaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.