Uudis

Müügile jõudis esimene Eesti taimne piim, mis maksab tavalisest piimast kaks korda rohkem

Foto: Sakala/Scanpix

Tere turundusjuht põhjendab kallimat hinda keerulisema tootmisprotsessi ja väiksema mahuga.

Tere tõi esimese piimatööstusena Eestis turule värske kaerajoogi, mille leiab erinevalt teistest taimsetest jookidest vaid piimaletist. Tere teatel sarnaneb uus kaerajook rohkem traditsioonilisele piimale tänu erilisele valmistamistehnoloogiale.

Tere turundusjuhi Katrin Tamme sõnul hakkab nende kaerajook maksma olenevalt poest 1,79–1,89 eurot. Võrdluseks: Rootsi brändi Oatly kaerajook maksab Prismas 2,19 eurot ja Belgia firma Alpro kaerajook Selveris 2,49 eurot.

Tere tavaline pakipiim aga maksab Prismas 0,79 eurot.

Kaerajoogi maksumust mõjutab Tamme selgituse järgi keerulisem tootmisprotsess ja väiksem maht. “Oleksime alguse kohta rahul sellega, kui müüksime kümme protsenti sellest, kui palju müüme oma Tere punases pakis piima.” Täpset kogust, kui palju toodetakse tavalist piima, Tamm ei avalda.

Tere tooteinnovatsiooni juhi Liina Kimmeli sõnul on uusi piimatoodete alternatiive Eestis turule tuua keeruline — see on parajalt suur väljakutse, sest eestlased armastavad lehmapiima. “Oleme palju tähelepanu pööranud sellele, et taimsete alternatiivide maitseomadused ei oleks liialt võõrad inimestele, kes on siiani ainult traditsioonilisi piimatooteid tarbinud,” rääkis Kimmel.

Kimmeli sõnul sobib uus jook veganitele, aga eelkõige soovib Tere pakkuda praegustele piimajoojatele uut alternatiivi.

Hetkel pole Terel plaanis tuua müügile teisi taimseid jooke, küll aga plaanitakse paari-kolme kuu pärast laiendada sortimenti. 

Tere kaerajook on väljamaa taimsete piimadega võrreldes siiski veidi odavam. Foto: tootja
Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.