Uudis

Nädala lõpp toob kuni 21 kraadi külma

Härmatis.Foto: Urmas Luik. Pärnu Postimees

Ilmateenistuse prognoosi järgi on nädala lõpus tulemas kuni 21 kraadi külma. 

Neljapäeva öösel on enamasti pilves ilm. Sajab lund, Lääne-Eestis ka lörtsi. Tuul puhub Ida-Eestis lõunakaarest, Lääne-Eestis pöördub loodesse ning puhub 2-7, hommikul tugevneb saartel ja läänerannikul 7-12, puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -4 kuni +1 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund ning kohati tuiskab. Tuul pöördub kõikjal põhja ja loodesse ning tugevneb 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-18 m/s. Õhutemperatuur langeb päeva jooksul ja on õhtul vahemikku -4 kuni -9 kraadi.

Reede öösel on muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub loode- ja läänetuul 5-11, rannikul puhanguti 15-17 m/s. Külma on 8-13, saartel ja paiguti rannikul 2-7 kraadi. Päeval on muutliku pilvisusega ilm. Kohati sajab lund ja võib tuisata. Puhub loodetuul 4-10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s, pärastlõunal tuul nõrgeneb ja pöördub lõunakaarde. Külma on 3-9, saartel ja paiguti rannikul kuni 1 kraad, pärastlõunal temperatuur langeb.

Laupäeva öösel pilvisus tiheneb. Pärast keskööd levib lumesadu saartest alates üle maa, vastu hommikut saartel sajab ka lörtsi. Puhub valdavalt lõuna- ja kagutuul 2-8, pärast keskööd tugevneb 5-10, rannikul puhanguti 14 m/s. Öö hakul on külma 12-17, paiguti 21 kraadfi, saartel ja kohati rannikul 2-8 kraadi. Hommikuks temperatuur tõuseb. Päeval on pilves ilm. Paljudes kohtades sajab lund, Lääne-Eestis ka lörtsi, kohati tuiskab. Puhub kagu- ja lõunatuul 5-11, rannikul puhanguti 15-17 m/s. Õhutemperauur on vahemikus 0 kuni -5 kraadi, saartel ja läänerannikul tuleb kuni +1 kraadi.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.