Uudis

Nädalavahetus tuleb hoovihma ja äikesega

Foto: Unsplash

Lähenev nädalavahetus toob ilmateenistuse teatel mitmel pool üle Eesti hoovihma.

Ööl vastu reedet on vähese ja vahelduva pilvisusega ja olulise sajuta ilm. Hommikul võib kohati hoovihma sadada. Puhub edela- ja lõunatuul 3-8, enne südaööd põhjarannikul puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on 6-11, rannikul kuni 14 kraadi.

Reede päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, võib äikest olla. Puhub lõunakaare tuul 2-7 m/s. Õhutemperatuur on 16-20 kraadi.

Laupäeva öö hakul on vähese ja vahelduva pilvisuse ja olulise sajuta ilm. Kesköö paiku Liivi lahe ümbruses ja Lõuna-Eestis pilvisus tiheneb, hakkab vihma sadama ning sadu levib edasi põhja poole, võib olla äikest. Kagutuul tugevneb 3-9, hommikul saartel lõunatuul puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on 7-12, rannikul kuni 15 kraadi.

Laupäeva päeval on pilves ilm. Sajab vihma, võib äikest olla. Õhtupoole Lääne-Eestis pilved ja sajuhood hõrenevad. Tuul pöördub lõunasse ja edelasse ning jätkub tugevnemine 5-12, puhanguti 17, saartel ja läänerannikul 21 m/s, õhtul võib veel tugevam olla. Õhutemperatuur on 16-21 kraadi.

Ööl vastu pühapäeva on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma. Puhub edela- ja läänetuul 7-12, puhanguti 17, saartel ja rannikul kuni 14, puhanguti kuni 23 m/s, hommikul nõrgeneb. Õhutemperatuur on 9-14 kraadi.

Pühapäeva päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, võib äikest olla. Puhub edela- ja läänetuul 5-11, puhanguti 15, põhjarannikul kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on 17-20 kraadi. 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.