Uudis

Naine päästis vareste rünnaku alla sattunud händkaku

Händkakk. Pilt on illustreeriv.Foto: Christopher Friese

Pärnus elav naine päästis esmaspäeval kõvasti räsida saanud händkaku, kes ei suutnud lendu tõusta.

Hommikul sai häirekeskus teate murelikult pärnakalt Mere puiesteel, kus varesed ründasid kakulist, kes mingil põhjusel ei saanud ära lennata. Pärnu päästekomando päästja Kristo Golovi sõnutsi jõudsid nemad sündmuskohale kell 10.43 ja leidsid eest vigastatud händkaku ja teda eemal passivate vareste eest kaitsva vanema naise, kes oligi linnule abi otsinud. Sealsamas lebas teadmata põhjusel koolnud vares, kirjutab Pärnu Postimees.

“Kakk istus rahulikult maas, katsime ta tekiga kinni ja viisime autosse,” rääkis Golov. Häirekeskusest saadud nõuande peale võeti ühendust Eesti metsloomaühinguga, mille esindajaga sai kokku lepitud, et lind viiakse Terveksi loomakliinikusse läbivaatusele ja hoiule, kuni ühingu vabatahtlikud talle järele lähevad.

“Tiivad olid tal kõvasti räsida saanud, maa oli sulgi täis, seal oli päris korralik madin käinud,” kirjeldas päästja kohapeal avanenud vaatepilti. Terveksi loomaarst Marit Veeber vaatas kliinikusse toodud linnu üle ja tuvastas, et kaku tiivad ja jalad on terved, kuid mõni nokalöök on teda nähtavasti pähe tabanud ja kõvasti on räsida saanud üks tiibadest.

“Nende tundide jooksul, mis ta meie juures on olnud, on ta ärksamaks muutunud, tulles oli ta üsna uimane,” rääkis Veeber. “Nokkimisjälgi on näha, mõnes kohas on nahk vigastatud.”

Traumaga kakulisi on Terveksisse toodud varemgi, aga loomatohtri jutu järgi pole händkakk seni temani jõudnud. Tavaliselt loomakliinikusse sattunud metsloomade vigastuste tekkepõhjusi ei saada teada, kuna nad leitakse juba vigastatuna.

Eesti metsloomaühingu Pärnumaa piirkonna juht Kaisa Vaik lisas, et Rannapargist leitud lind viidi õhtul taastuma Paidesse, kus asub ühingu hoiukodu, mis on spetsialiseerunud kakkudele ja kullidele.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.