Uudis

Neljapäeval tuleb jälle torm

F: Pixabay

Neljapäeval (20.01) katab madalrõhkkond kogu Põhja-Euroopa ja selle serva mööda kandub meile vihma ja lörtsi. Puhub väga tugev edelatuul.

Ilmateenistuse ennustuse kohaselt on õhutemperatuur 0..+4°C, hommikuks langeb juba 0°C ümbrusse.

Päevaks tekib suure madalrõhkkonna rüpes uus aktiivne kese, mis liigub päevaks Eesti kohale. Tuul pöördub järk-järgult läände, Lääne-Eestis loodesse ja on väga tugev, rannikul on puhanguid 23, saartel 28 m/s. Algab külmema õhu sissetung ning sajuhood tulevad alla lörtsi ja lumena, teeb tuisku. Õhutemperatuur langeb alla 0°C, vaid saarte rannikul on veel plusspoolel.

Reedel (21.01) eemaldub madalrõhkkond Peipsi taha ja selle järel tungib põhjakaarest jõuliselt külm sisse. Aeg-ajalt sajab lund, enam on sajuhooge Eesti idapoolses osas, teeb tuisku. Tuul pöördub loodesse ja põhja ning on väga tugev. Õhutemperatuur on ööpäevaringselt 0..-5, saarte rannikul kuni +1°C, õhtupoolikul muutub ilm külmemaks.

Laupäeva (22.01) öösel tõusva õhurõhu foonil sajuhood hõrenevad ja päev on üle liikuva kõrgrõhuharja mõjul suurema sajuta. Tuul nõrgeneb ja ilm on mõõdukalt külm.

Pühapäev (23.01) tuleb kõrgrõhuvööndi enamasti sajuta, rahulik ja külm.

Esmaspäev (24.01) on veel külm, aga juba tugevneva lõunatuule ja kergete lumehoogudega.

Teisipäeval (25.01) liigub üle madalrõhulohk ühes soojema õhumassiga, toob nii lund, lörtsi kui vihma ja tõstab üürikeseks õhutemperatuuri 0°C ümbrusse. Kuid tõenäoliselt juba õhtul tungib loodevoolus uuesti külmem õhumass sisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.