Uudis

Nii armsad! Loodusesõber sai pildile pesakonna rebasepoegi

Foto: Maris Tuuling

Möödunud laupäeval, 9. mail sai loodushuviline Maris Tuuling lindile neli uudishimulikku rebasekutsikat. Loomakesi oli tulnud uudistama ka kohalik kass.

Tuuling pildistas rebasepoegi eelmisel laupäeval oma Põlva- ja Võrumaa piiril asuva maakodu läheduses. “Meil on ümbruskonnas mitmeid uruelanikke: mägrad, kährikud ja rebased,” sõnas Tuuling. Kuna ta sai sel talvel sünnipäevaks rajakaamera, oli ta teinud kindlaks, kes kuskil pesitseb.

Kuigi rajakaamera on Tuulingu sõnul hea abimees, on oma silm ikkagi kuningas. “Mulle tuli kohalik kass ka seltsiks, et näidata, kuidas õige hiilimine käib,” ütles Tuuling. “Hakkasime siis tasapisi ja äkilisi liigutusi vältides urule lähenema, iga natukese aja tagant seistes ning lastel rebastel endaga harjuda.”

Kuigi rebased märkasid loomasõpru, ei pidanud kutsikad neid ohtlikuks. “Nad olid uskumatult uudishimulikud,” ütles Tuuling. “Mida lähemale ma jõudsin, seda rohkem neid urulävele ilmus. Korraga sain kaadrisse neli kutsikat, kuigi rajakaamera salvestuste põhjal peaks neid olema viis.”

Tuuling jõudis urust viie-kuue meetri kaugusele. “Siis tegin kogemata mingi äkilisema liigutuse ja nad kadusid,” ütles ta. “Kartsin, et ehmatasin kutsikad päris ära, aga varsti märkasin, et nad olid peaaegu kohe teisest, veidi varjatumast uruavast välja tulnud ja uudistasid mind edasi pisut turvalisemalt läbi võsa. Tundsin, et selleks korraks aitab ja hiilisin vaikselt minema.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.