WC-potist tugitoolini
“Me muudame sortimise juhiseid järjest lihtsamaks, et meie pakendikonteineritesse jõuaks kvaliteetsem materjal,” sõnas Pakendiringluse tegevjuht Alder Harkmann.
Lisaks proovitakse leida konteinerile elanike jaoks kõige mugav koht ja võimalikult optimaalne tühjendamisaeg. Ometi leidub konteinereid, kuhu on kuhjatud kõikvõimalikke esemeid.
Harkmanni sõnul tekitab inimeste hoolimatus ja süvenemisvõime puudumine hämmeldust. “Kui arvata, et näiteks mööbli, pesumasina või WC-poti pakendikonteineri juurde toomine on hea lahendus nendest jäätmetest vabanemiseks, siis seda see ei ole,” rääkis Harkmann.
“Teadmatusest või hoolimatusest tekkinud risustamise peab likvideerima keegi teine ning sellise käitumisega annavad inimesed jäätmetest vabanemise kohustuse lihtsalt edasi,” sõnas ta. “Pakendikonteinerid on mõeldud pakendite kogumiseks ringlusse saatmise eesmärgil, mitte tarbetute asjade silma alt ära saamiseks.”
“Lisaks sellele, et pakendikonteineritesse või nende juurde tuuakse valesid jäätmeid, on ka segaolmejäätmetesse sattuvate pakendite hulk veidi üle 30 protsendi – see on väga suur kogus pakendeid, mis ei jõua ringlusesse,” rääkis Tootjavastutusorganisatsioon juhatuse liige Kristiina Dreimann.
“Pakend on üldjuhul tehtud materjalist, mida on võimalik ümber töödelda ja uuesti materjalina ringlusse saata – kui see jõuab meieni näiteks toidujäätmetega saastunult, ei ole sellega enam mitte midagi muud teha, kui põletada või ladestada,“ sõnas Dreimann.