Uudis

Norras keskkonnaskandaali sattunud Eesti firmat ootab ees põhjalik kontroll

Kunstmuru jalgpallistaadionil. Pilt on illustratiivne.Foto: Margus Ansu, Postimees

Keskkonnainspektsioon läheb kontrollima Eesti ettevõtte Advanced Sports Installations Europe (ASIE) Põltsamaal asuvat tehast, mis Norra meedia väitel viis riigist ebaseaduslikult välja keskkonnaohtlikku kunstmuru, kuid ASIE omanik Raul Lättemägi sõnul oli tegemist arusaamatusega käitlemise ootuste osas ning ettevõte tegutses heas usus, kirjutab ERR.

Eelmisel nädalal kirjutas ERRNorra TV2-s avaldatud loost, mille kohaselt Eestis mitmeid auhindu pälvinud ja Euroopa Liidu fondidest toetust saanud ASIE viis ühelt Norra staadionilt utiliseerimiseks eemaldatud vana kunstmuru Horvaatiasse, kus see sealsele staadionile paigaldati, kuigi väidetavalt pole neil kunagi olnud neidki lube, mis kunstmuru prügina riigist väljaviimiseks vajalikud on.

Norra TV2 ajakirjanik Trine Melheim Naess ütles ERR-ile, et telekanal on teinud Eesti ettevõttest mitu uudist, millest viimase kohaselt on ASIE võtnud 20 kulunud kunstmuruplatsi, mis on mõeldud utiliseerimiseks, kuid ei vasta, kuskohas need asuvad.

Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna nõunik Mihkel Krusberg ütles, et ministeeriumile teadaolevalt on ettevõte tegevus kooskõlas kehtivate seadustega, samuti pole Norra ametivõimud Eesti omade poole pöördunud.

Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist Kadri Kauksi ütles samas, et keskkonnainspektsioon läheb Norra meedias ilmunud süüdistuste tõttu lähinädalail siiski Põltsamaale ASIE tehasesse, et teha kindlaks, kas kõik toimub nii, nagu pabereil näidatud.

Raul Lättemägi, kes eelmisel nädalal ei soovinud Norra meedia väiteid pikemalt kommenteerida, ütles nüüd ERR-ile, et nende ringmajanduse põhimõtetel loodud kontseptsiooni kohaselt ei ole materjalid jäätmed, vaid produkt ning olenevalt materjali kvaliteedist saab kõigile neile leida taaskasutamisvõimaluse, mille süsinikujalajälg peab olema võimalikult väike.

Loe rohkem ERRi uudisteportaalist.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.