Uudis

Õismäe linnumees väidab, et toidab tuvisid-kajakaid Euroopa Liidu seaduste järgi

Foto: Mupo

Mupo on juba pikemat aega proovinud tabada eakamat meest, kes Õismäel kortermajade akende all kohalike elanike meelehärmiks linde toidab. Paar korda on õnnestunud meest näha, aga mupo vormis inimesi silmates on ta kiiresti majja jooksnud.

Mupo Haabersti piirkonna inspektorid Talehh Gusseinov ja Anastassia Mäe on hakanud teda naljatamisi omavahel linnumeheks kutsuma. Mõni päev tagasi õnnestus inspektoritel ta siiski otse teolt tabada.

Linnumees oli välja tulnud kahe kilekotitäie toiduga, mida ta enda ümber kokku lennanud lindudele loopis ja seda inspektorite keelule vaatamata otsustavalt jätkas.

Foto: Mupo

Osapoolte vahel arenes umbes selline kahekõne:
Inspektor: “Tere, lugupeetud härra, palun lõpetage kohe lindude toitmine – see on keelatud.”
Linnumees: “Ei ole siin midagi keelatud.”
Inspektor: “Kas te ei ole kuulnud – Tallinnas on keelatud vabalt elavate lindude ja loomade toitmine? Selline on seadus.”
Linnumees: “See on rumal seadus, sellist seadust ei ole olemas. Siin on Euroopa Liidu seadus ja see lubab!”
Inspektor: “Kus need Euroopa Liidu seadused on, kas oskate meid juhatada?”
Linnumees: “See seadus tühistatakse lähiajal ära, sest see ei ole mõistlik seadus.”

Linnumees viskab peotäie saiapuru enda ümber keerlevatele tuvidele.

Inspektor: “Kui te ei lõpeta oma tegevust, alustame teie vastu väärteomenetlust ja karistame selle raames rahatrahviga.”

Linnumees viskab teisest kilekotist kaks peotäie kohale lennanud kajakatele.

Linnumees: “See on hea tegevus. Ärge segage mind!”
Inspektor: “See ei ole hea tegevus. See häirib tõsiselt teisi inimesi. Näete, siin on pesukuivatuskoht – kogu ümbrus on väljaheidete ja toidujäänustega ära reostatud.”
Linnumees: “Kuidas linnud linnas toitu saavad?”
Inspektor: “Linnud lendavad sinna, kust nad ise toitu kätte saavad.”
Linnumees: “Soome lendavad?”
Inspektor: “Soomes ei toideta linde.”
Linnumees: “Minu vanaema õpetas mulle lindude, loomade ja kivide eest hoolitsemist. Mida teie vanaema teile õpetas? Rumalad inimesed.”

Linnumees tühjendab kilekottide sisu lähedal ootavate hakkide suunas ja taandub sajatades maja poole: “Rumalad inimesed, et teil häbi pole!” Majani jõudes ta sajatab ja kaob seejärel kätt vibutades ukse taha.

Haabersti piirkonna inspektorid tuletavad veelkord meelde vastavalt Heakorraeeskirjale on Tallinnas vabalt elavate lindude ja loomade toitmine keelatud. Ka Korrakaitseseaduse§ 55 keelab avalikus kasutuses oleva asja (antud juhul avaliku ruumi) reostamise.

Vaneminspektor Anastassia Mäe alustas linnumehe suhtes menetlust. “Eesmärk omaette ei ole mitte inimese karistame, vaid pigem olukorrale lahenduse leidmine,” ütles Mäe.

“Oleme juba ühendust võtnud sotsiaalametiga ja probleemist rääkinud,” kommenteeris Mäe. “Võib-olla tunneb inimene end üksikuna ja leiab lindude eest hoolitsemisel, nagu ta ise ütleb, lohutust. Siin tulebki olukorda kaaluda ja leida väljapääs nii, et kohalikud elanikud oleksid rahul ja ka eakal inimesel oleks vajadusel kust tuge leida.”

Karistusseadustiku § 262. Avaliku korra rikkumine (1) järgi võib avalikus kohas käitumise üldnõuete rikkumise eest karistada rahatrahviga kuni sada trahviühikut ehk 400 eurot.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.