Uudis

Öösel tõuseb tuul, lähipäevil õhusoojus väheneb ja pühapäeva öösel võib olla miinuskraade

Tuuline ilm Tallinnas.Foto: Eesti Meedia / Scanpix

Saabuval ööl tugevneb lääne- ja loodetuul iiliti 15, rannikul 17-20 m/s. Hommikul jätkub loodetuule tugevnemine 17-20, rannikul kuni 23 m/s.

Väikesest tormist räägib ka Meresüsteemide instituudi veebileht, mis näitab lähipäevade merevee taset. Homme kl 6 paiku hommikul on näiteks Rohuküla sadamas meretase +47 cm üle Amsterdami nulli. Selline veetaseme tõus mingit ohtu ei põhjusta. Hetkel on kõrgeim meretase Sillamäel +33 cm, aga homme kl 9-ks kerkib see +73 cm.

Ilmateenistuse teatel on reede öösel Ida-Eestis pilves ja vihmane ilm. Lääne-Eestis on selgimisi ning sadu hootine. Puhub lääne- ja loodetuul 6-11, puhanguti 15, rannikul kuni 20 m/s, vastu hommikut läheb loodetuul tugevamaks. Õhutemperatuur on 6-10, rannikul kuni 13°C.

Päeval on poilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, pärastlõunal pilvkate hõreneb ja sadu harveneb. Puhub loodetuul 8-12, puhanguti 16-20, rannikul kuni 23 m/s, pärastlõunal tuul nõrgeneb järk-järgult. Õhutemperatuur on 11-15°C.

Laupäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma. Puhub loodetuul 5-11, rannikul puhanguti 16 m/s, hommikuks tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on 4-9, rannikul kuni 12°C.

Päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma. Puhub loodetuul 4-9, rannikul puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on 10-14°C.

Pühapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Puhub loode- ja põhjatuul 2-8, rannikul puhanguti kuni 12 m/s. Õhutemperatuur on 2-7, rannikul kuni 12, maapinnal kohati 0..-2°C.

Päeval on olulise sajuta ilm. Tuul pöördub läänekaarde 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 9-13°C.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.