Uudis

Päikesekatuste tootja Roofit.solar kaasas üle 6 miljoni euro

Roofit Solari päikesepaneelidega katus.Foto: Roofit Solar Energy

Juhtiv Saksa taastuvenergia investor BayWa investeeris koos mitmete tuntud Eesti ettevõtjatega üle kuue miljoni euro päikesekatuste idufirmasse Roofit.solar.

Investeeringut juhtis BayWa r.e. Energy Ventures koos era- ja riskikapitali investeeringutele keskenduva EdgeCap Partnersiga. Kokku on Roofit.solar 2021 aastal kaasanud investoritelt ligi kaheksa miljonit eurot.  

BayWa r.e. Energy Ventures on BayWa AG kontserni kuuluv iseseisev üksus, mis keskendub tulevikuenergia riskikapitali investeeringutele Euroopas. BayWa AG on Frankfurdi ja Müncheni börsidel noteeritud 20,000 töötajaga kontsern, mis tegutseb  50 riigis nii energia-, ehitus- kui  põllumajandussektorites.

BayWa r.e. Energy Ventures esindaja Greg Zavorotniy märkis, et Roofit.solar äratas nende tähelepanu unikaalse metallist päikesekatuse lahendusega, mis võimaldab oluliselt panustada rohepöörde elluvimisesse nii oma esteetilise välimuse, paigalduse lihtsuse kui ka süsteemi maksumuse ja süsiniku jalajälje vaates.

Kaasinvestoritena liitusid veel Taavet+Sten ehk Wise´i ja Skype´i kogemustega ettevõtjad Taavet Hinrikus ja Sten Tamkivi, samuti kohalik riskikapitalifond Spring Capital ning tuntud IT sektori ettevõte Helmes Investments. 

„Kaasatud kapitali kasutatakse valdavalt päikesekatuste müügivõimekuse suurendamiseks välisturgudel ning tootmisvõimsuse täiendavaks suurendamiseks ning automatiseerimiseks. Samuti arendame edasi päikesekatuste planeerimise tarkvara ning väärtuspakkumist meie kliendile üha kõrgenevate energiahindade ja rohepöörde kontekstis,“ ütles ettevõtte juht ja asutaja Andri Jagomägi.

Roofit.solar on müünud katuseid juba kümnesse riiki ja enamus ettevõtte müügikäibest tuleb juba praegu ekspordist. 

Roofit.solar on välja töötanud maailmas ainulaadse elektrit tootva katusekattematerjali, mis näeb välja nagu tavaline teraskatus, kuid suudab toota elektrit sama efektiivselt kui tavapärased päikesepaneelid. Kuna innovaatiline katusekate toodab elektrit, siis ei ole enam vaja katusele paigaldada täiendavaid päikesepaneele, mis mõjutaks maja arhitektuurset üldilmet. Roofit.solar päikesekatused aitavad kaasa Euroopa kliimateutraalsuse eesmärkide täitmisele. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.