Uudis

Palju õnne! Tallinna loomaaia jääkaru Friida sai 18aastaseks

Friida uudistamas kinke.Foto: Inari Leiman

Soojal ja sombusel kolmapäeval, 16. detsembril tähistas sünnipäeva Tallinna loomaaias sündinud ning seal kaks poega üles kasvatanud jääkaruemand Friida.

Kuigi lumekirmet, nagu päev enne sünnipäeva, ei olnud ilmataadil pakkuda, sai kingitused Friida sellele vaatamata õueaedikusse, teatas Tallinna loomaaed oma Facebookis.

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

“Ta nuuskis riburada üle jõhvikate, porgandite, lihatükkide ja muu maiusega täidetud jäätordi, torude ning oksahunniku alla peidetud lihakäntsaka, suure kõrvitsa, millel oli porganditest ja õuntest moodustatud number 18, ning mõnusalt laia männi-ja kuuseoksa hunniku,” seisis loomaaia lehel. “Kinkide lahtipakkimist alustas Friida muidugi peatoidust, rasvasest lihakäntsakast, aga ka porgandid maitsesid talle hästi.”

Tallinna loomaaia teatel oli Friida järjekorras neljas jääkarupoeg, kes on Tallinna loomaaias üles kasvanud. Enda emale Vaidale ja isale Franzule jäi ta viimaseks.

Friidale nime leidmiseks kuulutati esimest korda loomaaia ajaloos välja nimekonkurss, kuhu said kõik soovijad oma variandi pakkuda. Päris palju pakuti vanemate nimedest tuletatud kombinatsiooni Friida, mille kasuks loomaaednikud lõpuks ka otsustasid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.