Pärnumaal põleb ligikaudu 25 hektarit turbatootmisala, tekkis oht hoonetele

Põleng Pärnumaal.Fotod: päästeamet

Eile süttis tulekahju Põhja-Pärnumaal Pitsalu külas Lavassaare turbatootmisalal. Tugeva tuule toel levis tuli turbaaunadele, turbaväljale, metsa ja põllule ning ohtu sattusid turbatootmisettevõtte hooned ja lähedal asuvad elumajad. Päästjad piirasid tule leviku hoonetele. Turbavälja- ja aunade ning metsa ja põllule jäänud hulgaliste tulekollete kustutustööd jätkuvad.

Kell 14.15 alguse saanud Lavassaare turbatootmisala tulekahju oli enne päästjate kohale saabumist tugeva tuule toel levinud 5 hektarile. Põles 3 turbaauna, turbaväli, mets ja maastik. Ohus olid lähedal asuvad elu- ja tootmishooned. Kustutustöid ning põlengu pindala suuruse täpset kindlaks tegemist takistasid tugev tuul ning paks suits. Kella 18.15 ajal hinnati põlenguala suuruseks ligikaudu 30 hektarit. Tänu päästjate kiirele tegutsemisele suudeti oht elu- ja tootmishoonetele peatada.  Praegu on tulekolletes ligi 25 hektariline ala.

Kell 21.30 suudeti turbaaunade- ja välja põlengule piir panna. Põldudel ja metsas on jätkuvalt väikesed tulekolded, mille kustutamine on nende suure hulga tõttu aeganõudev. Päästjate ohutuse tagamiseks kustutustööd ööseks katkestatakse ja töö lõpetas ka päästetöödele kaasatud Politsei- ja Piirivalveameti kopter. Aktiivse kustutustööga jätkatakse hommikul. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada pikselöögist.

Päästjad reageerisid kõrgeima 4. astme järgi väga suurte jõududega. Kohale sõitis või transporditi kokku 33 erinevat tehnikaühikut üle kogu Lääne-Eesti regiooni. Sealhulgas 8 põhiautot, paakautod, kustutusvarustuses ATVd, kustutusvarustuses maastikusõidukid UTV, Pärnu-Jaagupi metsakonteiner maastiku- ja metsatulekahjude kustutamise erivarustusega, Paide roomiksõiduk Bandwagen, Rapla voolikukonteiner ning Politsei- ja Piirivalveameti lennusalga helikopter. Appi tulid ka Are, Sindi ja Vana-Vigala vabatahtlikud oma tehnikaga.

18. juulist määrati tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal, Jõgevamaal ning Järvamaal ja sellega seoses piirati kõrvaliste isikute liikumist metsas ning taimestikuga ja turbaaladel.Riigi Ilmateenistuse andmetel püsib ilm kuiv ka lähipäevil, seega ka väike ettevaatamatus tule kasutamisel looduses võib kaasa tuua rängad tagajärjed. Päästjad paluvad tungivalt looduses lahtist tuld mitte kasutada! Riigi Ilmateenistuse tuleohukaardiga saab tutvuda SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.