Pärnus saab ohtlikud jäätmed tasuta ära anda

Jäätmejaama ohtlike jäätmete konteinerid. Foto: Elmo Riig / Sakala / Scanpix

Pärnu kesklinna ja neljas osavallas saab oktoobris ja novembris tasuta ära anda eterniiti, ohtlike jäätmeid ja vanu kodumasinaid.

Eterniidi, kodumasinate ja ohtlike jäätmete üleandmine vedajale toimub mõnevõrra erinevalt – eterniidi üleandmiseks tuleb end registreerida ja teatada aadress, kust vedaja saab eterniidi peale võtta, teatas linnavalitsuse pressiesindaja reedel BNS-ile.Ohtlike jäätmete ja kodumasinate vastuvõtt käib kindlates vastuvõtupunktides ja sinna tuleb need jäätmed ise kohale viia.

Mõlemal juhul toimub jäätmete üleandmine tasuta ja jäätmed veab ära AS Ragn-Sells. Nii eterniiti kui ka kodumasinaid ja ohtlikke jäätmeid võetakse vastu üksnes eraisikutelt.

Ühe majapidamise kohta võetakse vastu maksimaalselt 2000 kilo eterniiti. Eterniidijäätmete koguse arvutamisel tuleb arvestada, et üks kuupmeetereterniiti kaalub umbes 16 kilo. Purustatud kujul eterniiti vastu ei võeta.

Eterniidi äraandmiseks on vajalik eelregistreerumine. Registreerumine kestab kuni 20. oktoobrini. Registreerudes tuleb kirja panna või öelda oma nimi ja kontaktandmed, eterniidijäätmete kogus. Samuti saab siis teatada, kas inimene saab eterniidi ise kogumiskohta tuua või mitte.

Tõstamaa ja Audru elanikud saavad registreeruda telefoninumbril 444 8177 või e-posti teelelen.kuningas@parnu.ee . Paikuse ja Pärnu elanikud saavad registreeruda telefoninumbril või 444 8307 või siis meili teel marve.virunurm@parnu.ee .

Ohtlikud jäätmed on näiteks vananenud ravimid, patareid ja vanad akud, värvid, kemikaalid, õlifiltrid, luminestsentslambid, elavhõbedaga kraadiklaasid, aerosoolid, pulber- ja vahtkustutid, lahused, happed, liimid, õlised kaltsud jms.
Vanadest kodumasinatest ehk elektri-ja elektroonikajäätmetest võib kogumispunkti tuua näiteks televiisoreid, külmkappe, pesumasinaid, boilereid, telefone, päevavalgustuslampe, monitore ja muu seesugune.

Kogutavad elektri-ja elektroonikajäätmed on patareide või elektriga töötavad kodumasinad ja mänguasjad, gaasipliit nende hulka ei kuulu.

Ohtlike ja elektroonikajäätmete loovutamiseks registreeruda ei ole vaja. Nende jäätmete vastuvõtt toimub kindlal ajal konkreetsetes kogumispunktides.

Oma kodule lähima ohtlike jäätmete kogumispunkti leiab osavalla kodulehelt ja Pärnu linnavalitsuse kodulehelt.

Kogumispunktide loetelu ja kogumispäevad avaldatakse ka Pärnu Postimehes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.