Uudis

Paunküla ja Ardu kandis laamendanud maias isakaru koliti uude elukohta

Tülikas karu.Foto: Aimar Rakko

Ööl vastu reedet, 22. maid asustati ümber Paunküla ja Ardu kandis ringi patseerinud ning mesitarusid lõhkunud isaskaru, kelle kontole jääb kaheksa lõhutud mesitaru, 22 hävinud mesilasperet ja 227 lõhutud kärge.

Eelmisel aastal sündinud isaskaru asus tegutsema Harju maakonnas, Kose vallas aprilli alguses. Kuigi kohalikud elanikud püüdsid looma korduvalt peletada paugutite ja valgusrakettidega, oli nende kasu ajutine – loom naasis kas samasse kohta või kõrvalmajapidamisse, vahendab Keskkonnaagentuur oma Facebooki lehel.

Selle nädala alguses seadis Keskkonnaamet koos loomaarst Madis Leivitsaga Ardu aleviku serva üles kastlõksu.

Neljapäeva südaööl saabus kasti juurde paigutatud kaamerast ka esimene pilt selle ümbruses ringi uudistavast karust. Kastlõksu sees olevat sööki ta kohe uudistama ei tõtanud. Pigem püüdis selle kõrval elektrikarjusega piiratud mesitarudele ligi pääseda. Karu läks kasti alles reede hommikul kell kuus.

Karu uinutati, kõrva külge pandi märgis ja loom viidi võimalikult kaugele inimasustusest, et ta harjuks metsast toitu hankima.

Keskkonnaagentuur tuletab meelde, et vääralt käituva looma tekkimist saab inimene ennetada. Asulas tuleb ära hoida lihtsaid võimalusi toidu leidmiseks: kui paigaldada tarude ümbrusse elektrikarjuse, on karul keeruline neid lõhkuda ja nii nuhtlusisendiks kujuneda.

Noor karu võib mõnikord sattuda uudishimust inimasustuse lähedale – see on normaalne. Juhul, kui mõnel isendil kujuneb välja pidev käitumismuster, pöördu Keskkonnaameti poole.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.